Restaurace U Tří růží

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku

více info >

Cesta Emericha Ratha


více info >

Noční hrané prohlídky kláštera

Oblíbené prázdninové prohlídky...

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

Od července 2018 bude v areálu kláštera otevřena restaurace U Tří růží.

Restaurace bude součástí konceptu baroque, který spojuje atmosféru jedinečných míst po celé České republice s vynikající gastronomií zaměřenou na tradici v moderním pojetí.

U Tří růží  navazuje svým umístěním a názvem historicky na hostinec, který byl ve stejných prostorách Broumovské kláštera od 17. století až do počátku 20. století. Název U tří růží odkazuje ke znaku a symbolice benediktinského řádu.

Nově otevřená restaurace vytvoří moderní prostředí s nádechem venkovské kuchyně. Menu bude vycházet přednostně z místních a regionálních tradic. Hosté najdou na talíři vše z českých polí, zahrad, lesů a rybníků. Inspirací kuchařům budou receptury, které se využívaly v klášterní kuchyni. Součástí filozofie všech restaurací z konceptu baroque je vlastní zpracování surovin. Hosté tak ochutnají čerstvý chléb pečený přímo v restauraci, stejně tak knedlíky, klobásy anebo pomazánky a paštiky. Jednotlivé výrobky si pak budou moci odnést s sebou domů jako „baroque skleničky“.

Restauraci, která bude zároveň pivní tankovnou, tvoří samotný prostor, který přímo komunikuje s kuchyní. Při vstupu hosty přivítá útulný výčep pro 56 osob s pohledovými tanky a původními kamny. V zadní části domu bude sál pro 72 osob, kde bude možné uspořádat svatební hostinu, firemní večírek nebo konferenci. Růžový dvůr poskytne příjemné místo pro odpočinek se zahrádkou pro 40 osob a samostatných venkovním barem.

 

Sdílejte na