Skriptorium

Benefiční koncert Jaroslav Svěcený, Miloslav Klaus

1.5. 2017 / Sál Dřevník

více info >

Historické příběhové dílny

Nové zážitkové workshopy pro ZŠ a SŠ

více info >

KNIHTISK - od března 2017

Nový vzdělávací program pro školy

více info >

Velikonoční trh / 8. 4. 2017

Tradiční trh v areálu kláštera, vstup zdarma

více info >

Ukázat jedinečnost Broumovska a podpořit u žáků pozitivní vztah k přírodě a přírodnímu dědictví chce nový vzdělávací program Skriptorium sekce EVVO Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov. Program, který běží od poloviny ledna 2016, navazuje na tradici původního klášterního vzdělávání. Zábavnou a hravou formou vtáhne děti do světa středověké písárny, ukáže, jak a čím se kdysi psalo, jak se vytvářely knihy a herbáře, jak se vyráběl papír a pergameny, odhalí vzácné druhy rostlin.

Kontakt a více informací: 

Martina Junková
martina.junkova@broumovsko.cz
+420 734 443 165

SKRIPTORIUM – ZA PŘÍBĚHEM PAPÍRU, cena: 60 Kč/dítě, délka programu: 1,5 hod.

Víte, co to je pergamen, jak se vyráběl a k čemu sloužil? To vše si ukážeme v nově zrekonstruované středověké papírně, kde se děti seznámí s technikou výroby papíru. Uvidí a vyzkouší si těžkou práci pergameníka, dozví se, jak se papír vyvíjel a z jakých materiálů vznikal, než došel do podoby, v které ho známe dnes. V neposlední řadě si vytvoříme také ruční papír.

SKRIPTORIUM – KOUZLA BAREV, cena: 60 Kč/ dítě, délka programu: 1,5 hod.

Středověká barvírna nás zavede do světa bádání a experimentování. Děti budou mít možnost naučit se kulinářskému řemeslu „mistra míchače“ a společně tak vytvořit pomocí různých pracovních technik a postupů barvy různých odstínů a konzistencí.  A to vše bez chemie, na přírodní bázi, podle receptů našich benediktinských předků. Zástěry s sebou!

Skriptorium bylo finančně podpořeno díky projektu Malovaná zahrada z prostředků Státního fondu životního prostředí částkou 500.000 korun.