Skriptorium

Noční hrané prohlídky kláštera

Oblíbené prázdninové prohlídky...

více info >

Noční prohlídky broumovského kláštera


více info >

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku

více info >

Historické příběhové dílny

Nové zážitkové workshopy pro ZŠ a SŠ

více info >

Ukázat jedinečnost Broumovska a podpořit u žáků pozitivní vztah k přírodě a přírodnímu dědictví chce vzdělávací program Skriptorium Maiwaldovy akademie. Program, který běží od poloviny ledna 2016, navazuje na tradici původního klášterního vzdělávání. Zábavnou a hravou formou vtáhne děti do světa středověké písárny, ukáže, jak a čím se kdysi psalo, jak se vytvářely knihy a herbáře, jak se vyráběl papír, pergameny, odhalí vzácné druhy rostlin.

 

SKRIPTORIUM – ZA PŘÍBĚHEM PAPÍRU

Víte, co to je pergamen, jak se vyráběl a k čemu sloužil? To vše si ukážeme v nově zrekonstruované středověké papírně, kde se děti seznámí s technikou výroby papíru. Uvidí a vyzkouší si těžkou práci pergameníka, dozví se, jak se papír vyvíjel a z jakých materiálů vznikal, než došel do podoby, v které ho známe dnes. V neposlední řadě si vytvoříme také ruční papír.

SKRIPTORIUM – KOUZLA BAREV

Středověká barvírna nás zavede do světa bádání a experimentování. Děti budou mít možnost naučit se kulinářskému řemeslu „mistra míchače“ a společně tak vytvořit pomocí různých pracovních technik a postupů barvy různých odstínů a konzistencí.  A to vše bez chemie, na přírodní bázi, podle receptů našich benediktinských předků.

Skriptorium bylo finančně podpořeno díky projektu Malovaná zahrada z prostředků Státního fondu životního prostředí částkou 500.000 korun.

Kontaktní osoba pro rezervaci
Martina Junková
Telefon: +420 734 443 165
E-mail: martina.junkova@broumovsko.cz