09 středa
ArtCafé OpenAir - Alexandre Glize (FR)
ArtCafé
začátek akce 19 h

ArtCafé OpenAir - Alexandre Glize (FR)

Středa 9. 8. 2017 od 19:00
Zahrada, Klášter Broumov

(v případě nepřízně počasí sál Kreslírna)

Kytarista Alexandre Glize pochází z Paříže, kde od útlého věku studoval hru na klasickou kytaru. Během působení na konzervatoři v Pau v jižní Francii získal zlatou medaili a svá studia poté završil na Trinity College of Music v Londýně pod vedením Grahama Devine. Své znalosti dále prohloubil účastí na mistrovských kurzech u mezinárodně uznávaných umělců a skladatelů, kterými byli mimo jiné Leo Brouwer, Roberto Aussel a Takashi Ogawa. V současné době žije v České republice, kde vystupuje jednak s klasickým repertoárem (i jako sólista s Bendovým komorním orchestrem), tak i s vlastním hudebním projektem „Magic guitar“.

Nabídne Vám nový hudební zážitek, který jste ještě neslyšeli, a ukáže Vám kytaru, jak ji ještě neznáte! Vášeň a cit pro hudbu podaná v originálním fusion pojetí, nové technologie a technický pokrok, umožňující kytaristovi využít jej pro vyprávění svého hudebního příběhu. Za pomoci loop systému snoubí hudební smyčky a provádí posluchače rytmy a melodiemi. Uvidíte jednoho kytaristu, ale uslyšíte celou kapelu! Nechte se okouzlit, ohromit a vydejte se po strunách kytary na nové hudební dobrodružství!

Alexandrův styl je osobitý mix akustické kytary, latino a fusion, od klasické kytary po jazz až rock´n´roll. Na Broumovském koncertě představí své čerstvé červnové CD Magic guitar II., které nahrál v zimě v Broumově.

www.youtube.com/watch?v=pPLtqF0LGI8
www.alexandreglize.com
www.facebook.com/Alexandre-Glize-411942955538026

Vstupné: 190 Kč / 150 Kč (pro členy klubu ArtCafé)
Rezervace: jakub.hejdanek@klasterbroumov.cz, tel. 734 570 141
Pořádá: Agentura pro rozvoj Broumovska

 

Zpět na kalendář akcí