ArtCafé přivítalo v broumovském klášteře nové Trio Roberta Balzara

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

30. dubna 2015 - Broumovští milovníci jazzu měli ve středu 29. dubna od 19 hodin možnost zavítat na další z koncertů hudební kavárny ArtCafé. Do klášterní Kreslírny si tentokrát našlo cestu hudební seskupení Robert Balzar Trio. Robert Balzar - náchodský rodák, člen kapely Hany Hegerové, Dana Bárty či J.A.R., nehrál v Broumově poprvé. Tentokrát však měli místní možnost poslechnout si ho v nové sestavě - s pianistou Jiřím Levíčkem a bubeníkem Kamilem Slezákem.

„Hrajeme v novém složení a máme tedy i nový repertoár. Na koncertě vždy vybíráme skladby podle lidí a momentální nálady, ale máme samozřejmě určitou kostru. Hrajeme věci vlastní i nevlastní, starší i novější, takový pelmel. V novém složení hrajeme od ledna letošního roku, teď jedeme první turné. V Broumově to máme moc rádi, už jsme tady vlastně domácí, hrajeme tu poněkolikáté, je to tady strašně příjemné a dokonce jsme si dnes přivezli i kamery a zkusíme něco natočit. Když z toho něco vyjde, bude to ke zhlédnutí na youtube. Kromě toho chystáme i nové dvd, po kterém by mělo následovat také nové studiové album,“ prozradil před koncertem Robert Balzar.

Koncert programu Artcafé se uskutečnil v rámci projektu Klášter Broumov – živé evropské centrum kultury a vzdělávání, podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Další vystoupení připravuje ArtCafé na středu 13. května, kdy do Kreslírny zavítá mladá energická jazz/funky kapela složená ze studentů pražských konzervatoří The Cupcake Collective.

Foto: Jaroslav Winter

Sdílejte na