Aukce Dobročinného večera pro Broumovsko vynesla 320 tisíc korun

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

7. června 2015 - Nové prostory Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov hostily v pátek 5. června tradiční společenskou akci Dobročinný večer pro Broumovsko. Aukce charitativního večera letos vynesla téměř 320 tisíc korun. Peníze poputují do projektů Agentury pro rozvoj Broumovska a do grantového programu Máme rádi Broumovsko.

Dobročinný večer pro Broumovsko se tradičně uskutečnil v předvečer veřejné ochutnávky vín Vinum et Cetera, tentokrát však v nových sálech Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov. Na stovku návštěvníků čekala řízená i volná degustace nejlepších českých a moravských vín za účasti hlavního sommeliera Salonu vín ČR Marka Babisze, raut, ochutnávka sýrů Petra Marka a koncert muzikanta Ondřeje Brzobohatého.

„Hlavním bodem programu byla stejně jako v předchozích letech tichá a veřejná aukce, jejíž výtěžek každoročně putuje na podporu našich projektů vytvářejících pozitivní vztah k regionu Broumovsko v grantovém programu Máme rádi Broumovsko. Vítězné projekty, které získají podporu z tohoto programu, budou známy na podzim,“ uvedla Marcela Školníková z obecně prospěšné společnosti Pro rozvoj Broumovska, která večer každoročně organizuje.

V aukci ani letos nechyběla kvalitní vína a zajímavé umělecké předměty a rukodělné výrobky. „Dražitelé pozitivně hodnotili zajímavý výběr předmětů v tzv. tiché aukci, v té veřejné byla nejvyšší částka vybrána za obraz Les, který věnoval do aukce grafik a přítel Broumovska Jiří Mědílek,“ doplnila Marcela Školníková. Výtěžek obou aukcí bez dobročinného vstupného byl nakonec téměř 320 tisíc korun. 

Foto: Jaroslav Winter

Sdílejte na