Broumovský klášter vítal jaro Velikonočním trhem

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

Pomlázky, dekorace, velikonoční výzdoba, regionální produkty. To vše bylo možné koupit v benediktinském klášteře v Broumově, který v sobotu 28. března od půl deváté do 13 hodin ožil tradičním Velikonočním trhem. Ani letos počasí vítání jara příliš nepřálo – na návštěvníky trhu čekal vítr a déšť. 

Na nádvoří barokního komplexu zavítali prodejci a stánkaři z celého Náchodska a nabízeli tady regionální výrobky s jarní tematikou. „Letos jsme oslovili kolem dvou desítek prodejců z broumovského a náchodského regionu. Prodávaly se nejen tradiční velikonoční výrobky, jako pomlázky a dekorace, ale také regionální produkty včetně šperků, uzenin, medových, sklářských a dřevěných výrobků nebo prošívaných dek,“ sdělila organizátorka trhu Marcela Školníková.

Trh doprovázely také ukázky dobových řemesel. Návštěvníci si mohli prohlédnout práci jaroměřského kováře nebo tkaní na kolovrátku. K vidění byly také ukázky zdobení kraslic a enkaustiky, tedy malování horkým voskem. Na dolním nádvoří před kostelem sv. Vojtěcha se na pár hodin usídlili psi z broumovského psího útulku. 

Sdílejte na