Do kláštera letos zavítalo přes 60 tisíc návštěvníků

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

14. prosinec 2015 - Rekordní návštěvnost letos zaznamenal broumovský klášter. Od ledna do poloviny prosince ho navštívilo přes šedesát tisíc lidí z celé České republiky i ze zahraničí. Prohlídkovými okruhy prošlo více než 41 tisíc česky, polsky, německy a anglicky mluvících návštěvníků, zatímco vloni to bylo 33 tisíc. Kulturních a vzdělávacích akcí se letos zúčastnilo téměř 21 tisíc lidí.

„Největší počet návštěvníků, asi pět tisíc, zavítal do kláštera během posledního dubnového víkendu, při Dnech otevřených dveří, poté co jsme slavnostně otevřeli revitalizované části kláštera. Tisíc pět set návštěvníků přilákala premiéra a čtyři reprízy hudebně-divadelního představení Hranice. Tisícovka dětí se zúčastnila environmentálních vzdělávacích programů a vysokou návštěvnost měly i koncerty hudební kavárny ArtCafé, Malé letní divadlení a open-air koncert Polického symfonického orchestru v klášterní zahradě,“ vyjmenoval nejnavštěvovanější letošní akce Aleš Freiwald ze Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

„Zvýšená návštěvnost nás velmi těší, byl to koneckonců náš cíl. Také to znamená, že jsme vykročili správným směrem, co se týká stability ekonomického projektu centra. Do třetice je to jasná zpráva pro mnoho skeptiků, kteří o možnosti zvýšit návštěvnost v Broumově pochybovali. Otázky však zůstávají. Je možné tento trend udržet? Využijeme lépe ubytovací kapacity kláštera? Udržíme vzdělávací středisko, které ještě zdaleka nemá vyrovnané financování? Udržíme kvalitu? Dokážeme rozvíjet naší schopnost předávat hloubku odkazu kláštera? Věříme, že ano, ale bez důvěry a podpory našich tradičních i nových podporovatelů to nepůjde,“ řekl Jan Školník, ředitel Agentury pro rozvoj Broumovska, která Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov včetně prohlídkových okruhů provozuje. 

Foto: Jan Záliš

Sdílejte na