Femi Temowo Trio: Guláš, knedlíky a jazz v posledním předprázdninovém ArtCafé

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

12. června 2015 - Vzácného zahraničního hosta přivítalo poslední předprázdninové ArtCafé broumovského kláštera. Ve středu 10. června vystoupil v koncertní Kreslírně britský jazzman s nigerijskými kořeny Femi Temowo se svým Triem.

Talentovaný hudebník a vyhledávaný studiový hráč Femi Temowo v těchto dnech objíždí kluby a koncertní sály v rámci svého turné po České republice. Na koncertech ho doprovázejí bubeník Kamil Slezák a kontrabasista Petr Dvorský.

„Broumov je naše dvacátá zastávka z celkem čtyřiadvaceti českých koncertů. Za tu dobu jsme v Čechách zažili tolik skvělých věcí a ochutnali tolik dobrých jídel – skvělý je hlavně český guláš a karlovarský knedlík. Jinak broumovský klášter je úžasné místo, už jsem slyšel o jeho zajímavé historii. Atmosféra tady je skvělá a už se moc těším na vyhlášené víno,“ uvedl Femi Temowo a svůj oblíbený guláš zahrnul nejen do vyprávění mezi jednotlivými sety, ale i do jedné z improvizovaných písní.

Trio během dvouhodinového vystoupení představilo originální i převzaté jazzové skladby a standardy. „Zazněla převážně hudba z mého druhého alba Orin Meta. Jde o muziku, inspirovanou mou babičkou. Byla to velmi moudrá žena, která mě učila, jak být lepším člověkem. Mnoho z toho, co mi řekla, se stalo základem pro mé skladby,“ dodal zpěvák aktuálně žijící v Londýně.

Koncert programu Artcafé, podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska, byl posledním předprázdninovým vystoupením. V létě převezme hudební žezlo festival Za poklady Broumovska, který začíná už v sobotu 27. června vystoupením Dagmar Peckové a Štefana Margity ve vernéřovickém kostele sv. Michaela. Více informací na www.zapoklady.cz

Foto: Jaroslav Winter

Sdílejte na