Finanční injekci dostanou projekty Gymplfest, Norka, Dýně a Zkažený moučník

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

Norka, Dýně pro broumovské tchýně, Gymplfest a Zkažený moučník. Tyto čtyři projekty byly vybrány ve středu 4. března na veřejném setkání k projektu Podpora lídrů v komunitách, které se uskutečnilo v Kreslírně broumovského kláštera.

Do veřejného projektu s názvem Podpora lídrů v komunitách se přihlásilo celkem osm organizací a jednotlivců, kteří během odpoledního středečního setkání krátce představili své komunitní projekty. Výběrová komise a zástupci veřejnosti pak vybrali čtyři projekty, které dostanou finanční podporu 7,5 tisíc korun: dýňový projekt Lenky Hlaváčkové a Lenky Wimmerové Dýně pro broumovské tchýně, benefičně-kulturní projekt neziskového spolku Norka, umělecký projekt studentů broumovského gymnázia Gymplfest a skupiny Viděti MYŠ Zkažený moučník.

„Cílem projektu bylo vyhledat začínající neformální skupiny či jednotlivce, kteří se zabývají aktivitami ve veřejném prostoru, jsou kreativní a svým způsobem začínají. Smyslem podpory je jejich vstup do prostředí, ve kterém mohou soutěžit o granty, navázat kontakt se sponzory a naučit se prezentovat svoje nápady a projekty,“ vysvětluje předseda výběrové komise Josef Štogr z pořádající Asociace komunitních nadací.

Ve výběrové komisi zasedli kromě Josefa Štogra také Jan Školník za Podnikatelský klub Broumovska, ředitel broumovského gymnázia Karel Výravský, starosta Broumova Jaroslav Bitnar a Marcela Školníková za pořádající obecně prospěšnou společnost Pro rozvoj Broumovska.

Realizace vybraných projektů by neměla trvat déle než do konce září 2015, kdy by realizátoři projektů měli odevzdat dokumentaci o projektu a krátké hodnocení. Předpokládá se pak jejich účast a prezentace projektu na celostátním setkání AKN, na které budou pozváni.

Sdílejte na