Grantisté Roku jinak si předávali zkušenosti v Broumově

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

Ve čtvrtek 8. ledna zavítali do Broumova na pozvání Nadace Vodafone zástupci neziskových organizací z celé České republiky a účastníci loňského i letošního projektu Rok jinak, aby si zde navzájem předali své zkušenosti.

Dvoudenního semináře a školení se zúčastnilo devět grantistů Roku jinak a také zástupci jejich neziskových organizací a Nadace Vodafone, která projekt Rok jinak sponzoruje. Projekt každoročně umožňuje profesionálům různého oborového zaměření, aby na rok opustili komerční sektor a pracovali se stejným platem v neziskové sféře. Zkušenosti z komerčního sektoru se tak přenášejí do neziskových organizací, které je mohou využít pro různé prospěšné projekty.

V Broumově se sešli zástupci a grantisté neziskovek Cesta domů, Bona, Focus Vysočina, Pestrá společnost, Romea, A Centrum nebo Naši politici. „Proběhlo takové symbolické předání žezla “starými“ grantisty a neziskovkami těm novým. Šlo o promyšlené školení, které usnadňuje vstup novým účastníkům do Roku jinak, který není nikterak jednoduchý. Během školení se grantisté navzájem seznámí a předají si zkušenosti, ze kterých se noví grantisté mohou poučit,“ popsala setkání jedna z grantistek, režisérka Lenka Wimmerová. Ta svůj loňský Rok jinak strávila v Agentuře pro rozvoj Broumovska díky projektu vzdělávacích filmových dílen Filmfárum.

Celé setkání hostilo kongresové centrum hotelu VEBA a grantisté se během školení podívali také do broumovského benediktinského opatství a prošli si prostory nově vznikajícího Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov i klášterní zahradu, která prochází rozsáhlou revitalizací.

Sdílejte na