Hudba a víno promlouvaly k návštěvníkům Kreslírny

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

Další z programů hudební kavárny ArtCafé se ve středu 28. ledna uskutečnil v klášterní Kreslírně. Do Broumova tentokrát dorazil skladatel, rozhlasový moderátor a muzikolog Lukáš Hurník s pořadem Společné akordy hudby a vína.

Janáček, Mozart, Rossini a k nim Ryzlink, Veltlín nebo Tokaj. Lukáš Hurník během dvouhodinového hudebně-degustačního večera představil šest vinařských oblastí a návštěvníci tak měli možnost ochutnat šest vybraných vzorků kvalitních českých i zahraničních vín. Rozpravy o víně střídaly písně odpovídající dané zemi, to vše v podání sopranistky Anny Trahové, barytonisty Luboše Skaly a klavíristy Stanislava Gallina. K mikulovskému ryzlinku tak zazněl Leoš Janáček, k rakouskému veltlínu W. A. Mozart.

„Tento typ večera byl v programu ArtCafé naprostou novinkou. Špičkové výkony umělců se skvěle snoubily s výtečným vínem a vyprávěním pana Hurníka. Po hudebním programu ještě umělci pobyli při sklence vína s návštěvníky a všichni tak odcházeli z Kreslírny s úsměvem na tváři. Myslím, že se akce dle ohlasů vydařila a v budoucnu opět podobný program připravíme,“ popsal večer Jakub Šleis z pořádajícího Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

Program ArtCafé, letos podpořený grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci projektu Klášter Broumov – živé evropské centrum kultury a vzdělávání, bude pokračovat 11. února. Do klášterní Kreslírny zavítá vlašimský farář a hudebník Jaroslav Konečný se svou The One Man Music Show, během níž představí soubor historických nástrojů, jako portativ, kladívková citera nebo rohy. 

Sdílejte na