Jan Burian přivezl oddechové pásmo básní, fejetonů, historek i písní

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

4. června 2015 - Příjemné a pohodové setkání čekalo na návštěvníky broumovské klášterní Kreslírny ve středu 3. června v 19 hodin. Do hudební kavárny ArtCafé Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov zavítal Jan Burian se svým pořadem Jak to udělat, aby se měl člověk líp.

Známý český hudebník, básník, fejetonista a televizní i rozhlasový moderátor, „věřící ateista a průkopník nahořklého individualistického optimismu“ Jan Burian představil během dvouhodinového pořadu průřez svou hudební i spisovatelskou tvorbou a pobavil návštěvníky historkami ze svého profesního i osobního života.

„V Broumově jsem byl už podruhé. Hrálo se mi opět skvěle, protože je tady velmi dobré piano, moc pěkné prostředí a kultivovaní lidé. Už ta cesta samotná, která je z Prahy docela daleká, člověka zavazuje k dobrému výkonu a já se vždycky během představení snažím ukázat, že jde o osobní záležitost a ne si jen tak odbýt nějakou práci. A vždycky si velice vážím toho, když návštěvníci přijdou,“ uvedl Jan Burian po svém vystoupení.

Koncert se uskutečnil v rámci projektu Klášter Broumov – živé evropské centrum kultury a vzdělávání, podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Příští středu 10. června pokračuje program kavárny ArtCafé koncertem britského jazzmana a kytaristy zesnulé zpěvačky Amy Winehouse Femi Temowa.

Sdílejte na