Agentura pro rozvoj Broumovska získala ocenění za svou činnost

Dobročinný večer pro Broumovsko

3. 6. 2022 | Společenský večer s aukcí, rautem a ochutnávkou vín

více info >

Vinum et Cetera

4. 6. 2022 | Veřejná ochutnávka vín z kolekce Salonu vín ČR

více info >

Olga Paštéková: Mezisvěty

Výstava v Dětské galerii Lapidárium

více info >

Kniha v době středověku

nové vzdělávací programy pro školy

více info >

Za poklady Broumovska

Festival klasické hudby, koncerty po celé léto

více info >

Velkou radost nám letos udělalo ocenění EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2013, které díky činnosti Agentury pro rozvoj Broumovska získal její zakladatel Jan Školník. Ocenění převzal na pražském Žofíně v rámci celorepublikového vyhlášení soutěže Podnikatel roku 2013.

„Za činnost Agentury, která mimo jiné pomáhá rozvíjet myšlenku, že má smysl žít v menších městech a regionech a podporovat jejich rozvoj. Agentura přišla s vizí, že příhraniční region Broumovsko nemusí být na okraji zájmu, ani pro potenciální návštěvníky a turisty, ani pro jeho samotné obyvatele,“ odůvodnila ocenění porota soutěže.


Soutěž vyhlašuje společnost EY ve spolupráci se Schwabovou nadací pro sociální podnikání od roku 2006. Jejím cílem je ocenit podnikatele, kteří v praxi aplikují zásady podnikání tak, aby dosáhli řešení společenských problémů. Jejich podnikání není synonymem pro charitu ani filantropii. Je o zavádění praktických, inovativních přístupů zaměřených na okrajové záležitosti či skupiny společnosti a mělo by poskytovat praktickou a životaschopnou alternativu k čistě charitativní či státní politice v dané oblasti.


„Z ocenění mám ohromnou radost a uvědomuji si, že nepatří jen mně, ale celému týmu spolupracovníků a partnerů. Náš příklad může být inspirací i pro ostatní regiony. Také je o Broumově více slyšet, a tím nalézáme nové partnery jako například pana Jiřího Walda, se kterým jsme společně připravili unikátní výstavní projekt Play Broumovsko," komentoval své ocenění Jan Školník.


Soutěž EY Podnikatel roku (Entrepreneur Of The Year®), která vybírá nejúspěšnější průkopníky v oblasti podnikání, byla založena společností EY ve Spojených státech amerických v roce 1986. V České republice byl nyní vyhlášený už 14. ročník soutěže, ve kterém porota vybírala mezi 74 přihlášenými podnikateli z 67 firem. V jejich řadách bylo také dvanáct žen, což je zatím nejvíce v historii soutěže.


Zdroj: nase.broumovsko.cz

 

 

 

 

Sdílejte na