Jiří Černý přivezl do Broumova milostné písně Boba Dylana

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

28. května 2015 - Svého oblíbence, zpěváka Boba Dylana, přijel ve středu 27. května do broumovského kláštera představit hudební publicista Jiří Černý.  Poslechový večer na téma Bob Dylan: Písně milostné se uskutečnil v rámci hudebního programu ArtCafé.

Zcela zaplněný sál klášterní Kreslírny přivítal kolem devatenácté hodiny hudebního kritika a znalce Jiřího Černého. Ten do Broumova zavítal už popáté, tentokrát s poslechovým pořadem o americké folkové legendě Bobu Dylanovi. „Tady je výborné publikum a je tu hezká atmosféra, takže sem já jezdím rád, jen škoda, že je to trochu z ruky,“ uvedl Jiří Černý o přestávce, v polovině téměř dvouhodinového večera, během něhož představil život, tvorbu i české překlady písní svého oblíbeného amerického autora.

„Lidí přišlo tolik, architektura krásná, aparatura skvělá, ani jsem se dnes moc nepletl – je to radost, žít si život takhle. Moc vám děkuji,“ zhodnotil večer s úsměvem Jiří Černý.

Vystoupení Jiřího Černého se uskutečnilo i díky projektu Klášter Broumov – živé evropské centrum kultury a vzdělávání, podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hudební program multižánrové kavárny ArtCafé bude pokračovat už příští týden, ve středu 3. června vystoupením písničkáře a vypravěče Jana Buriana. O týden později, ve středu 10. června, předvede svůj hudební um britský jazzman Femi Temowo, kapelník a dvorní kytarista zesnulé zpěvačky Amy Winehouse.

Sdílejte na