Prázdninové workshopy navštívilo okolo stovky dětí z celých Čech

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

20. září 2015 - Prázdninové workshopy, které Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov v letních měsících nabízí, stoupají každým rokem na oblibě. Letos je navštívila téměř stovka dětí z celé České republiky. Od července do konce srpna se tak dvakrát týdně v dopoledních hodinách proměnila část benediktinského kláštera v badatelnu malých vědců.

„Děti byly úžasně zvídavé a otevřené jakékoliv aktivitě. Má práce se díky nim pro mě stala ještě více cennou. Měla jsem pocit, že jsem opět dítětem, které si s kamarády užívá dvouměsíční dobrodružné prázdniny. Byli jsme prostě jeden velký tým. Za to bych chtěla všem moc poděkovat a budu se těšit za rok opět na viděnou,“ sdělila lektorka programů Martina Junková.

Cílem workshopů je odhalit dětem zajímavosti okolního světa, přírody, historie, umění - zábavnou a nenásilnou formou. A také podpořit rodiny, které navštíví Broumov, v poznávání místního dědictví. Po dobu programu mohou rodiče prožít aktivně volný čas poznáváním Broumova a okolí.

Během léta připravilo Vzdělávací centrum broumovského kláštera také Letní filmové dílny Filmfárum junior a speciální dílnu Filmfára pro dospělé. „Jsem rád, že jsme si během filmových dílen stihli vyzkoušet spoustu technik. Děti tak mohly proniknout hlouběji do zákulisí filmu a vyzkoušet si tvůrčí práci s animací i hraný film. Výsledný pixilovaný film a autorskou hranou pohádku plnou stop triků naleznou zájemci na www.filmfarum.cz nebo na www.youtube.com/Filmfárum,“ dodal kameraman a lektor programu Tomáš Valášek.

Sdílejte na