Klášterní zahrada se o víkendu proměnila v cykloráj Trail Days

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

19. května 2015 - Areál zahrady broumovského kláštera se o víkendu 15. až 17. května proměnil v cyklistický ráj Trail Days, v němž nechyběly vyjížďky, hokejová projekce, živá muzika, ani prezentace nového typu kola Specialized - partnera regionu Broumovska.  

Trail je cesta za radostí. Vyhlížíme další zatáčku, další sjezd, fascinující pohled do údolí. Letos si to všichni užívali na Broumovsku. Cyklovíkend Trail Days přilákal do bike resortu Broumovsko desítky bikerů z celé České republiky, pro které byl připraven zajímavý doprovodný program. V pátek byl novinářům z řad českých, slovenských a polských nejen cyklistických magazínů představen nový typ kola Specialized. Po prezentaci následovala vyjížďka z polského Karlowa s Vénou Hornychem a ochutnávka vín v benediktinských sklepích broumovského kláštera. Večer se bikeři opět sešli v klášterní zahradě při opékání a hraní kuželek.

„V sobotu bylo zorganizováno několik vyjížděk po broumovském regionu, kratších i delších, s průvodci v čele s Vénou Hornychem a Milanem Lukašákem.  Nenudily se ani děti, které si mohly vyzkoušet dětský pumptrek s akcí Bezpečně na kole, za které dostaly pexeso a samolepky. Podvečer si bikeři zpestřili sledováním hokeje na velkoplošné projekci v klášterním Dřevníku. Sobotní den pak vyvrcholil koncertem místní oblíbené kapely Kluci, pražských U-Prague a následnou afterparty,“ uvedla jedna z organizátorek Markéta Hanušová.

Každý, kdo si kolo zapůjčil, dostal jako dárek zdarma láhev na kolo a přivezl si z vyjížďky nezapomenutelný zážitek z vyhlídek po regionu a nového typu kola, které bylo k dispozici v několika variantách.

„Trail Days je akce, která se koná ve stejný datum po celém světě, a my jsme velmi rádi, že díky partnerství a spolupráci se nové typy kol Specialized představovaly právě na Broumovsku. Pozitivní reakce všech účastníků nás motivují k tomu, abychom opět spojili síly a pro všechny bikery opět něco uspořádali. Děkuji všem aktérům za pomoc a účast,“ dodala Markéta Hanušová.

Foto: Jaroslav Winter

Sdílejte na