Akce v klášteře

30 sobota
Komentovaná geoturistická vycházka Od pramene k prameni kolem vody Metuje

Komentovaná geoturistická vycházka Od pramene k prameni kolem vody Metuje

Sobota 30. 10 2021
Na celodenní podzimní geoturistický výlet se s geologem Geoparku Broumovsko vydáme v sobotu 30. října 2021. Vyrazíme v 9.00 hodin od prameníku minerálních vod Hronovka a Regnerka v parku Aloise Jiráska v Hronově.

Z Hronova se vydáme údolím proti proudu řeky Metuje po značené turistické "Jiráskově cestě" přes osadu Střezina k bývalému mlýnu Kozínek. Od ústí říčky Židovky v meandru Metuje vystoupáme k baroknímu kostelu a k haltýřům v Bezděkově nad Metují. Mezi poli pak přes osadu Radešov sejdeme do Police nad Metují k artéskému prameni Julinka na Masarykově náměstí.

Cestou ochutnáme vodu z různých pramenů a osaháme si rozličné druhy hornin, které díky vodě před mnoha miliony let vznikly. Vyčteme ze skály, jak voda nesla a ukládala jemný materiál, než se z něj stal tvrdý pískovec, a co všechno v něm můžeme najít ukryto. Pokusíme se najít stopy pravěkých vodních živočichů. Všimneme si, jak voda formuje zdejší krajinu, jak se voda i kámen ve zdejším kraji od nepaměti využívá. A užijeme si krásný podzimní den.

Délka trasy vycházky: 11​​ km 

Odhadovaná doba: cca 5,5 hodiny

Orientační převýšení trasy: 146 m

Přihlásit se můžete​ na martina.junkova@broumovsko.cz , telefon: +420 734 443 165.

Účastnický poplatek: dospělí 100,- Kč, děti 50,- Kč

Tato akce byla finančně podpořena Královéhradeckým krajem z projektu „Podpora Maiwaldovy akademie 2021“.

Zpět na kalendář akcí