Akce v klášteře

06 středa
Koncert ArtCafé - Luboš Soukup Quartet
ArtCafé
začátek akce 19 h

Koncert ArtCafé - Luboš Soukup Quartet

Středa 6. 2. 2019 od 19:00
Sál Kreslírna, Klášter Broumov

Mezinárodní kvarteto Luboše Soukupa je na turné po ČR v únoru 2019 a speciálně pro tuto příležitost se rozšíří o pětičlennou dechovou sekci. Ansámbl bude hrát repertoár z posledního alba Země, které bylo vybráno v Anketě Českého rozhlasu jako nejlepší jazzová deska roku 2017, a také nové aranžmá skladeb z desky Through the Mirror (Nejlepší jazzová deska roku 2013 v Anketě Českého rozhlasu).

Mezinárodní kvartet  Luboše Soukupa hraje originální soudobý jazz, který je postaven na výrazných kompozicích lídra kapely. Skladby jsou inspirovány jak jazzovými velikány, např. Waynem Shorterem, Charlesem Lloydem, Joe Hendersonem aj., tak i jinými hudebními žánry. Český saxofonista spolupracuje se špičkovými hudebníky, kterými jsou pianista Vít Křišťan, a netradiční slovensko-dánská rytmika Rastislav Uhrík na kontrabas a bubeník Morten Hæsum. Jejich osobitý zvuk a přístup k hudbě vytváří unikátní kombinaci a výsledkem je podmanivě barevná hudba.

Kapela má na svém kontě 3 alba Beyond the Borders (New Port Line, 2012), Through the Mirror (Animal Music, 2017), Země (Animal Music, 2017).

Luboš Soukup slaví úspěchy jak na české scéně, tak v zahraničí (Roku 2017 dostal prestižní cenu Objev roku v Dánsku od dlouholeté spoluhráčky Milese Davise Marilyn Mazur). 

Sestava: 
Luboš Soukup - saxofony
Vít Křišťan - klavír
Rastislav Uhrík - kontrabas
Morten Haesum - bicí
+ plus 5 dechařů z Broumovska

Ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=-rvfLSw9F9U

Ukázka 2: https://www.youtube.com/watch?v=zMiB-bR21NY

Vstupné: 190 Kč / 150 Kč (pro členy klubu ArtCafé)
Prodej vstupenek: Předprodej on-line nebo na pokladně prohlídkového okruhu
Pořádá: Agentura pro rozvoj Broumovska

Předprodej

Zpět na kalendář akcí