Akce v klášteře

01 pondělí
Křest knihy HRA-NIC-e
Broumovský klášter

Křest knihy HRA-NIC-e

Pondělí 1. srpna 2016 od 18 hodin / Sál Kreslírna / Klášter Broumov

Vstupné: 20 Kč

Křest knihy o divadelní inscenaci HRA-NIC-e za přítomnosti autorky knihy Renaty Putzlacher, režiséra hry Radovana Lipuse a herců, v jejichž podání zazní pasáže z nové publikace, ale také scénky z divadelní inscenace a písně, které jsou nedílnou součástí hry. Renata Putzlacher přečte i úryvky ze své čerstvě vydané knihy "V kavárně Avion, která není", v níž se zmiňuje i o Broumově a HRA-NIC-i.

HRA-NIC-e je hudebně-divadelní projekt mapující (nejenom) tisíciletou historii Broumovska pod taktovkou režiséra Radovana Lipuse a autorky Renaty Putzlacher. Příběh HRA-NIC-e vypráví o nutnosti vlastního zakotvení a získání kořenů, o hranicích na mapách i v lidských srdcích. Je také pokusem pohlédnout na události minulé s nostalgií i s humorem. V inscenaci kromě dobové hudby znějí také skladby Jiřího Pavlici a písně Karla Plíhala. Kromě profesionálních tvůrců se na představení podílejí i místní amatérští herci.

HRA-NIC-e již šestkrát vyprodala divadelní sál Dřevník v zahradě broumovského kláštera a mezi diváky se těší velké oblibě. 

7. repríza 31.7. 19:00 Dřevník / Klášter Broumov
8. repríza 2.8. 19:00 Dřevník / Klášter Broumov

Zpět na kalendář akcí