Mezinárodní tým herců zkouší v klášteře novou inscenaci HRA-NIC-e. Premiéra už příští středu.

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

19. srpna 2015 - Pouhé dva týdny mají na nazkoušení nevšední inscenace HRA-NIC-e její tvůrci, režisér Radovan Lipus, scénograf Šimon Caban a dramaturgyně Renata Putzlacher. Spolu s česko-polským týmem herců chystají v broumovském klášteře premiéru této unikátní hry, která se uskuteční už příští středu 26. srpna v 19 hodin v novém sále Dřevník v zahradě broumovského kláštera. První repríza bude následovat hned den poté, ve čtvrtek 27. srpna v 19 hodin tamtéž.

Představení HRA-NIC-e připravují přední čeští divadelní tvůrci přímo pro Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov. Inscenace (nejen) o historii Broumovska bude vyprávět o nutnosti vlastního zakotvení a získání kořenů, o hranicích na mapách i v lidských srdcích. Bude také pokusem pohlédnout na události minulé s nostalgií i s humorem. 

Kromě herců Zdeňka Trčálka, Kajetána Písařovice, Barbary Humel, Zbigniewa Kaliny, Patrycje Sikory, Martiny Longinové či Vojtěcha Vodochodského se budou na představení podílet i místní ochotníci Antonín Kohl, Klára Nentvichová, Kateřina Vejrostová, Zdeněk Zelený, Matěj Pátek, Tomáš Mrština, Renata Klicperová či Věra Špryňarová. Hudebnímu nastudování "velí" Kamil Remeš, klavírní spolupráci má na starosti Pavel Čapek, kostýmy připravuje Eva Kotková. Inscenaci hudebně doprovodí Vlastimil Kovář (cembalo), Jana Kovářová (housle), Ladislav Horký (viola da gamba, violon), Kamil Remeš (loutny, kytary), Tomáš Mrština (kytara), Gabriela Krečmerová (flétny), Matěj Pátek (klarinet, saxofon) a Kryštof Karvovský (irská flétna a irské buzuki).

„Tématem HRA-NIC-e snad je krajina, lidé v ní a dějiny, které je utvářely. Setkává se tu například - Alois Jirásek, Babička, či Emerich Rath - místní sportovec skvělý. Tyto a mnohé další potkává nejvíce, zvláštní postava jménem Hranice. Mozaika událostí v kondenzované zkratce, pod tlakem. Za 16 dnů zkoušek to musí ven,“ komentoval projekt jeho režisér Radovan Lipus.

Vstupenky na inscenaci je možné rezervovat na webu broumovského kláštera či zakoupit v předprodeji v klášterní kavárně Café Dientzenhofer, místa jsou ještě volná. Projekt vzniká za podpory Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

 

Sdílejte na