Mimořádné prohlídky Klášterem od sklepa až po půdu

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

26. října 2015 - Jedinečnou příležitost prohlédnout si místa, která jsou jinak běžně nepřístupná, budou mít v říjnu a v listopadu návštěvníci broumovského kláštera. Mimořádné prohlídky Klášterem od sklepa až po půdu jsou plánovány na sobotu 31. října, 14. a 28. listopadu, vždy v 10 a 14 hodin.

Návštěvníci uvidí nejen historickou část kláštera, která je součástí běžných prohlídek a zahrnuje klášterní kostel sv. Vojtěcha, refektář se vzácnou kopií Turínského plátna i historickou klášterní knihovnu, ale také rozsáhlé sklepní prostory, nedávno opravené prostory opatských freskových sálů s výstavou Poklady z depozitářů, revitalizované prostory 3. patra a klášterní půdu.

„Hlavní turistická sezóna sice skončila, ale broumovský benediktinský klášter je návštěvníkům otevřen celoročně, tedy i na podzim a v zimě, a rádi bychom na to upozornili právě i těmito mimořádnými prohlídkami Klášterem od sklepa po půdu. Srdečně proto zveme všechny zájemce, aby s námi navštívili tato neobvyklá místa,“  řekla Dana Černotová z  broumovského kláštera.

Kapacita prohlídek je omezená. Zájemci si mohou rezervovat místa na emailu prohlídky@broumovsko.cz. Vstupné na tyto mimořádné prohlídky, které trvají přibližně 2 hodiny, je 170 korun pro dospělé, 110 korun pro děti a studenty. 

Sdílejte na