Nevšední taneční show předvedou v klášteře mladí talentovaní umělci Baletu Praha Junior

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

4. září 2015 - Jedinečný taneční zážitek čeká návštěvníky broumovského benediktinského kláštera ve dnech 23. až 25. září. Své umění v originálních představeních Nulová gravitace a Stvoření tance tady předvedou mladí tanečníci Baletu Praha Junior, kteří do kláštera přijedou na sedmidenní soustředění.

Pohybová show Nulová gravitace představí ve středu 23. září v 18 hodin v klášterním Dřevníku šest krátkých tanečních děl, která pro letošní sezónu vytvořil komorní soubor Balet Praha Junior, vytvořený ze studentů a absolventů taneční konzervatoře Taneční centrum Praha. Představení je určeno veřejnosti. Vstupné je 60 Kč.

„Jde o tradiční formát naší dlouhodobé dramaturgie odkazující na pohybově i obsahově „hutné“ plochy s proměnlivou atmosférou, pohybovým slovníkem i hudbou. Světovou předpremiéru bude mít jednoaktové dílo Samuela Delvauxe „Free Love“ na hudbu pěti autorů – vše se točí kolem manželské postele uprostřed jeviště a choreografie vrcholí ve víru vášní. Dále připravíme kultovní choreografii, skutečnou pohybovou báseň Attily Egerháziho Lost Senses. Sondu do americké klasiky na špičkách představí No More Tears Čechoameričana Jiřího Sebastiana Voborského. Vracíme se i k Delvauxovu Janáčkovi v Espaces intimes a k Egerháziho satirickému Gounodovi v Curtain Up. Z domácí dílny našich absolventů uvedeme atraktivní horor Aleše Hanzlíka Očista,“ uvedl manažer Tanečního centra Praha Antonín Schneider.

Ve čtvrtek 24. září a v pátek 25. září pak taneční centrum předvede v klášterním Dřevníku vystoupení pro žáky základních a středních škol s názvem Stvoření tance. „Je to nádherné představení, motivující mladou generaci k aktivnímu přístupu k tanci, divadlu a kultuře. Ukázky jednotlivých tanečních technik a jejich historie jsou doprovázené hudbou světových umělců, jako je Mozart, Dvořák nebo Bach, ale i hudebníků jako John Lennon, Zuzana Navarová nebo Jaromír Nohavica,“ dodal Antonín Schneider. Školy se mohou objednávat na emailu: produkce@tanecnicentrum.cz.

Sdílejte na