Objevujte, tvořte, malujte ještě chvíli…Unikátní výstava Play Broumovsko za měsíc končí

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

Už jen měsíc mohou návštěvníci zavítat na jedinečnou interaktivní výstavu Play Broumovsko do areálu textilních závodů Veba v Broumově. V sobotu 28. 2. 2015 bude otevřeno opravdu naposledy.

Téměř celý rok mohli malí i velcí návštěvníci výstavy rozvíjet svou tvůrčí mysl prostřednictvím interaktivních objektů ve dvou výstavních sálech továrny Veba. Ještě celý únor je šance v látkovém labyrintu, na prostoru více než 4 500m2, objevovat a zkoumat padesátku originálních exponátů českých i zahraničních umělců jako Kuleta, Prodvafone, Rohovka, Křeslo mámení, Ucho nebo nově instalovaný Vodní zvon.

„Branami výstavy doposud prošlo více než 35 000 návštěvníků, z čehož máme velkou radost. Nejen školní zájezdy z Královéhradeckého kraje, ale také rodiny s dětmi, party kamarádů i domovy důchodců a sportovní oddíly plnily po dobu deseti měsíců prostory výstavy a já pevně doufám, že poslední měsíc tomu bude stejně,“ řekla Markéta Hanušová, koordinátorka výstavy. V únoru je pro návštěvníky připraven dětský karneval, který se bude konat v sobotu 7. 2. po celý den a děti i dospělí v maskách budou mít na výstavu vstup zdarma. „Na výstavě je stále co objevovat a každá Vaše další návštěva Vás utvrdí v tom, že nikdy to není stejné a pokaždé si odnesete jiný, nezapomenutelný zážitek, tak neváhejte, času zbývá pomálu,“ dodala Markéta Hanušová.

Pro širokou veřejnost i školní zájezdy jsou stále připraveny workshopy, můžete si odnést vlastní rámeček s fotografií z Polaroidu, vyrobit si hezké sovičky, namalovat vlastní umělecký obraz nebo třeba přání pro rodiče a prarodiče.

Součástí projektu je také unikátní regionální soutěž 99 + 1 Broumovsko oSOBnĚ. Principem je sbírání soutěžních etiket u regionálních partnerů v obchodech, restauracích, sportovních zařízeních nebo na turistických atrakcích.  Již za 10 a 25 etiket získávají účastníci soutěže věcné ceny.  „Mne velmi těší, že vyplněných herních plánů přibývá. Jsem velmi zvědavá, z kolika herních plánů budeme losovat výherce osobního automobilu. Na ten je totiž potřeba pilně sbírat a nalepit celkem 70 etiket,“ řekla Markéta Hanušová a závěrem doplnila: „Děkuji všem partnerům výstavy v čele s textilními závody Veba a. s. v Broumově, Audabiacem, ProRegiony, Nadací Karla Janečka a mnoha dalšími. Bez všech podporovatelů, nadšenců a dobrovolníků by se nám nepodařilo tento nezapomenutelný a jedinečný projekt v Broumově zrealizovat. Srdečně zvu všechny na návštěvu i v měsíci únoru. Určitě to stojí za to.“

Veškeré podrobné informace o vstupném, programech, objektech a soutěži naleznete na www.playbroumovsko.cz.

Markéta Hanušová, koordinátorka výstavy

Sdílejte na