Pátý koncert \"Pokladů\" nabídne originální spolupráci Stamicova kvarteta a norského Engegård Quartet

Noční hrané prohlídky / Aloisovy lapálie

Každý prázdninový pátek

více info >

Hřbitovní kostelík Panny Marie

otevřeno denně | 9:00 – 17:00

více info >

Letní vzdělávací programy

hravý prázdninový program pro rodiny s dětmi

více info >

Letem světem, nejen s petem

zážitková výstava v Dětské galerii Lapidárium

více info >

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku

více info >

Prohlídky jsou opět OTEVŘENY pro veřejnost!

Otevřeno denně od 9:00 do 16:00.

více info >

19. července 2015 – V sobotu 25. července se v kostele sv. Jakuba Většího v Ruprechticích uskuteční již pátý koncert letošního festivalu Za poklady Broumovska.  Společně se Stamicovým kvartetem se představí skvělý norský Engegård Quartet. Koncert začíná v 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.

www.zapoklady.cz

Ohlédnutí za čtvrtým koncertem festivalu Za poklady Broumovska

Ani současná vedra neodrazují fanoušky klasické hudby od návštěvy koncertů festivalu Za poklady Broumovska. V sobotu 18. července jich do kostela sv. Jiřího a Martina v Martínkovicích na koncert houslistky Julie Svěcené a klavíristy Václava Máchy zamířilo 366. Kostel zaplnili do posledního místa. Výkon talentované mladé umělkyně a skvělého klavíristy podtrhla atmosféra barokní sakrální stavby i burácení hromů bouřky, která se chvíli po začátku koncertu přehnala nad Martínkovicemi. Publikum čtvrtého koncertu přispělo na dobrovolném vstupném na péči o kostely broumovské skupiny částkou 21 494 korun. Festival ještě není ve své polovině, ale celkový výtěžek již přesahuje 115 tisíc korun.

Pozvánka na pátý koncert festivalu Za poklady Broumovska

 

Engegård Quartet 

Arvid Engegård - housle
Alex Robson - housle
Juliet Jopling - viola
Jan Clemens Carlsen - violoncello

Stamicovo kvarteto

Jindřich Pazdera - housle
Josef Kekula - housle
Jan Pěruška - viola
Petr Hejný - violoncello

Sobota 25. července, kostel sv. Jakuba Většího, Ruprechtice

Pátý koncert festivalu Za poklady Broumovska nabídne originální zážitek v podobě hudebního partnerství dvou renomovaných souborů, Stamicova kvarteta a norského Engegård Quartet.

Norský soubor existuje na komorní hudební scéně od roku 2006. Již jejich debutové CD bylo vysoce oceněno nejen domácí, ale i zahraniční kritikou, časopis The Strad uvedl, že jejich hraní „bere dech“. Druhé CD již získalo i ocenění „Supersonic Award“ v hudebním časopise Pizzicato. Soubor si získal brzy mezinárodní uznání díky osvěžující interpretaci klasického repertoáru v kombinaci s díly skandinávských autorů. První houslista a vedoucí souboru Arvid Engegård je hudebním ředitelem komorního festivalu na Lofotských ostrovech, který je charakteristický svou intimitou a přírodními kulisami, stejně jako festival Za poklady Broumovska.

Stamicovo kvarteto dosáhlo od svého inauguračního koncertu v Zrcadlové kapli pražského Klementina v září roku 1985 mnoha vynikajících úspěchů doma i v zahraničí. Představilo se na téměř osmdesáti nosičích tuzemských i mezinárodních nahrávacích společností, jeho členové působili jako lektoři na mistrovských kurzech v Evropě a Americe a počet koncertních vystoupení vysoko přesáhl počet 2000. 

V sobotu 25. července v  Ruprechticích se oba soubory představí společně mimo jiné také Oktetem  pro smyčce Es dur, op. 20 (F. Mendelssohn- Bartholdy).  Festivalové partnerství Stamicovců                 a Engegård Quartet je možné i díky grantové podpoře z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Program koncertu

E. Grieg: Smyčcový kvartet g moll, op. 27

1. Un poco andante – Allegro molto ed agitato
2. Romanze
3. Intermezzo
4. Finale

F. Mendelssohn-Bartholdy: Oktet pro smyčce Es dur, op. 20

1. Allegro moderato ma con fuoco
2. Andante
3. Scherzo
4. Presto

Sdílejte na