Pro velký úspěch pokračují Prohlídky od sklepa po půdu i v novém roce

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

4. prosinec 2015 - V podzimních měsících představil broumovský klášter nový typ prohlídky Klášterem od sklepa po půdu. Její trasa zahrnuje jak historické zajímavosti prohlídkového okruhu, například kopii Turínského plátna, knihovnu se vzácnými svazky nebo historické relikviáře v klášterním kostele, tak i běžně nepřístupné části kláštera, jako jsou rozsáhlá sklepení, kde je k vidění dokonce i skála, na které je klášter postavený, opatská galerie s novou výstava „Poklady z depozitářů“, revitalizované opatské sály v 2. patře a rozsáhlé prostory v podkroví kláštera, kde si účastníci prohlídky mohou udělat představu o jeho velké rozloze a kde se jim naskytne unikátní pohled na fresku v knihovně z druhé strany.

„První termíny na tyto zvláštní prohlídky jsme vyhlásili na konec října a na listopad. Překvapil nás obrovský zájem návštěvníků - prohlídky byly během několika dnů obsazené na měsíc dopředu. Proto jsme přidali další termíny v prosinci, a protože i ty jsou již vyprodané, budeme v nich pokračovat i v lednu a únoru,“ řekla Dana Černotová ze Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

Uskutečnit takovéto prohlídky bylo možné díky revitalizaci části prostor v roce 2014. Díky ní funguje elektrické osvětlení v podzemních prostorách, jsou revitalizované reprezentační prostory a vybudován bezpečný chodník v podkroví kláštera.

Sdílejte na