Šansonový recitál 6NaChodníku ukončil letošní ArtCafé

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

17. prosinec 2015 - Náchodské hudební seskupení 6NaChodníku proměnilo ve středu 16. prosince Kreslírnu broumovského kláštera v šansonovou kavárnu. Poslední letošní koncert hudebního programu ArtCafé si přišlo vyslechnout na sedm desítek návštěvníků.

Známá šansonová kapela sebou z Náchoda přivezla předvánoční, téměř dvouhodinový recitál vlastní tvorby. Podmanivý hlas „frontmanky“ a zpěvačky Lucie Peterkové doprovázel na klavír Tomáš Peterka, na kontrabas Milan Poutník, na bicí Ondřej Tuček, na housle Tomáš Lhotský, na saxofon a klarinet Petr Záleský. O pódiový zvuk se staral Michal Kops.

„Do Broumova jsme se vrátili po dlouhých sedmi letech a vlastně jsme nevěděli, jestli už tu na nás nezapomněli... Ale zdá se, že ne! A musím říct, že jsem už dlouho nezažila, že přijdu k mikrofonu a nemusím moc investovat do budování atmosféry. Už když jsme sálem přicházeli k pódiu, bylo cítit, že ti, co přišli, tak se těší. To je neskutečné plus. Takové koncerty bývají výjimečné právě pro tu atmosféru, která se nedá ani naplánovat, ani vynutit... Ta prostě buď vznikne... Nebo ne. A v Broumově se to fakt povedlo. Takže se nám, až na náročnější akustiku sálu, hrálo skvěle a kromě našich klasických příběhů jsme se pokusili posluchače ladit také vánočně," uvedla Lucie Peterková.

Program ArtCafé bude pokračovat i v novém roce. Ve středu 13. ledna v 19 hodin ho odstartuje divadelní představení režiséra Radovana Lipuse a dramatičky Lenky Lagronové Zahrada Jane Austenové. V poetickém příběhu slavné britské spisovatelky se představí herečky Marie Málková, Apolena Veldová a Lucie Štěpánková. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v klášterní kavárně Café Dientzenhofer.

 

Sdílejte na