Science/Dialog Café

Jedinečný projekt otevírající prostor pro setkávání vědců a veřejnosti, fungující v mnoha zemích světa.

Dobročinný večer pro Broumovsko

3. 6. 2022 | Společenský večer s aukcí, rautem a ochutnávkou vín

více info >

Vinum et Cetera

4. 6. 2022 | Veřejná ochutnávka vín z kolekce Salonu vín ČR

více info >

Olga Paštéková: Mezisvěty

Výstava v Dětské galerii Lapidárium

více info >

Kniha v době středověku

nové vzdělávací programy pro školy

více info >

Za poklady Broumovska

Festival klasické hudby, koncerty po celé léto

více info >

Kontakty

Science/Dialog Café
Adresa: Klášterní 1,550 01 Broumov
Telefon: +420 491 521 283
E-mail: martina.junkova@broumovsko.cz
https://www.facebook.com/sciencecafebroumov/

Mapa

Science Café a Dialog Café Broumov nabízí příjemný prostor pro neformální setkávání vědců, filosofů, sociologů či jiných zajímavých osobností ze společenského života a široké veřejnosti. Lidé, kteří chtějí načerpat nové poznatky, mohou diskutovat s odborníky o nových vědeckých objevech, zajímavých názorech nebo historických událostech.

Celorepublikový projekt

Iniciativa pro realizaci přednášek, pod značkou SC a DC v Broumově vznikla v roce 2015 po dohodě s hlavním organizátorem Science Café, působícím v Praze. Síť Science Café má v České republice okolo 30 aktivních regionů, které pod touto značkou pořádají vědní večery. Cílovou skupinu přednáškových večerů tvoří studenti středních škol, gymnázií či vysokých škol, senioři a široká veřejnost.

Setkání s vědou 

Debatní večer v prostorách sálu Kreslírna bývalého klášterního gymnázia otevírá vystoupení hosta na předem dané téma. Po prezentaci hostů následuje čas pro dotazy publika – vše přitom probíhá v neformální atmosféře nad šálkem kávy či sklenkou vína. Publikum se díky pohodovému prostředí nemusí stydět na cokoliv zeptat, třeba i na otázky, které tázající považuje za banální, ale ve skutečnosti tomu tak není. Přednáška a následná diskuse trvá podle zájmu publika jednu až dvě hodiny.

Vybrané přednášky jsou natočeny a zpracovány pomocí technologie SlidesLive. Přednášky jsou tak dostupné široké veřejnosti nejen z okolí, ale celému světu. Přednášky lze najít na odkazu:

https://slideslive.com/sciencecafe/sc-broumov