Středeční ArtCafé si získalo Miriam Bayle Trio nestrojeným podáním jazzu

Dobročinný večer pro Broumovsko

3. 6. 2022 | Společenský večer s aukcí, rautem a ochutnávkou vín

více info >

Vinum et Cetera

4. 6. 2022 | Veřejná ochutnávka vín z kolekce Salonu vín ČR

více info >

Olga Paštéková: Mezisvěty

Výstava v Dětské galerii Lapidárium

více info >

Kniha v době středověku

nové vzdělávací programy pro školy

více info >

Za poklady Broumovska

Festival klasické hudby, koncerty po celé léto

více info >

Broumovské ArtCafé si pro posluchače na středeční večer 8. října připravilo špičkovou jazzovou zpěvačku Miriam Bayle proslulou svými excelentními scatovými improvizacemi. Tu doplňoval na kontrabas Petr Dvorský a na klavír Matej Benko. Trio si svou uceleností, bezprostředním humorem a kvalitou podání získalo všechny návštěvníky, kterých se v Kreslírně broumovského kláštera sešlo na třicet. 

Koncert během večera skvěle gradoval. Repertoár Miriam vybírala bez příprav podle nálady po každé písni.  Matej Benko předvedl za klavírem opravdu strhující dynamickou hru, za kterou byl náležitě diváky odměňován, ovšem v pozadí nezůstával ani Petr Dvorský.

„Na koncertě v Kreslírně jsem byl poprvé, atmosféra koncertu na mě zanechala silný dojem. Velice se mi líbil bezprostřední kontakt Miriam a jejích spoluhráčů s posluchači, ke kterému tento úchvatný prostor vybízí. Oceňuji i příjemný zvuk sálu, který dá vyniknout charakteristickému stylu podání jednotlivých umělců.“ Popisuje po koncertě místní hudebník Martin Minařík.

Sdílejte na