The Cupcake Collective předvedli v Kreslírně energickou show

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

14. května 2015 - Další z pravidelných koncertů hudební kavárny ArtCafé se uskutečnil ve středu 13. května. Návštěvníkům klášterní Kreslírny se tentokrát představila sedmička hudebníků The Cupcake Collective. Mladá, energická kapela složená ze studentů pražských konzervatoří představila v energií nabitém dvouhodinovém koncertu svůj nový repertoár, se kterým v roce 2015 vyjela na šňůru koncertů v nové rozšířené sestavě: Honza Kusovský - bass, Lukáš Kroulík - keys, Zdeněk Tománek - sax, Jaroslav Kohoutek - trumpet, Daniel Heřman - guitar, Štěpán Hon - vibes, Tonda Procházka - drums.

"Zprvu jsme se trochu Kreslírny báli, přece jen jsme zvyklý na trochu jiné prostory. Ale postavili jsme se výzvě a byli jsme příjemně překvapeni. Baví nás přemýšlet nad tím, kde hrajem a přizpůsobit se, a třeba i omezit, aby celkový výsledek byl co nejlepší. Atmosféra byla nakonec skvělá! Lidem se naše skladby líbily, chtěli pořád víc a tak jsme museli dokonce i trochu zaimprovizovat. A bylo o nás krásně postaráno! Výborná organizace a logistika, škoda že jsme nemohli zůstat déle a prohlédnout si lépe alespoň klášter," řekl nám bubeník Antonín Procházka. 

„Koncert mě velmi příjemně překvapil, bylo to úplně jiné podání hudby než obvykle. Kapela byla moc přátelská, byl to jeden z nejpohodovějších koncertů, které jsem tady v Kreslírně zažila. Kluci mají velký potenciál, určitě je čeká zajímavá hudební budoucnost,“ ohodnotila koncert jedna z návštěvnic Markéta Hanušová.

Koncert programu Artcafé se uskutečnil v rámci projektu Klášter Broumov – živé evropské centrum kultury a vzdělávání, podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Další akce ArtCafé proběhne ve středu 27. května od 19 hodin. Známý hudební publicista a skvělý vypravěč Jiří Černý přijede do klášterní Kreslírny s dalším poslechovým pořadem, tentokrát o kultovní osobnosti americké kulturní historie Bobu Dylanovi. Rezervace vstupenek: jakub.sleis@broumovsko.cz, tel. 734 570 141, Vstupné: 160 Kč / 120 Kč (pro členy klubu ArtCafé).

Foto: Jaroslav Winter
 

Sdílejte na