Trio WUH nadchlo Kreslírnu energickým jazzem

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

Ve středu 14. ledna přivítalo Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov vzácného hosta, jazzové Trio WUH. Americko-čeští jazzmani odstartovali koncertem letošní sezónu hudebního projektu ArtCafé.

Koncertní sál Kreslírna se začal plnit už od půl sedmé. Jazzovou lahůdku v podání amerického pianisty Skipa Wilkinse a jeho dvou českých kolegů, kontrabasisty Františka Uhlíře a bubeníka Jaromíra Helešice, si nenechalo ujít kolem padesáti hudebních fanoušků nejen z Broumovska, ale i z polského příhraničí.   

„Legendy české jazzové scény spolu se špičkovým americkým klavíristou Skipem Wilkinsem předvedly skvělý výkon podaný s lehkostí a dechberoucí dynamikou. Posluchači ocenili um muzikantů dlouhým upřímným potleskem. Přídavek na sebe nenechal dlouho čekat. Kontrabasista František Uhlíř se na ArtCafé po desítkách let znovu shledal se svým broumovským kamarádem a rád zavzpomínal na staré časy, které v Broumově prožil,“ popsal první letošní koncert Jakub Šleis ze Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

ArtCafé už od roku 2012 láká diváky do broumovského kláštera na hudební i naučné poslechové večery, vždy ve středu od 19 hodin. Návštěvníci mají možnost přihlásit se do Klubu přátel umění ArtCafé, který nabízí různé výhody a nyní čítá 271 členů. I na letošní rok jsou v plánu zajímavé hudební akce. Do kláštera by měl zavítat kapelník Amy Winehouse Femi Temowo, britsko-české jazzové Mike Fletcher Trio nebo Jiří Černý s poslechovým pásmem o Bobu Dylanovi. Nejbližší večer ArtCafé 28. ledna bude spojen s ochutnávkou skvělých vín v podání moderátora, muzikologa, skladatele a znalce vín Lukáše Hurníka. Večer tematicky hudebně doprovodí skladby W. A. Mozarta, G. Verdiho, G. Rossiniho, S. Bodorové a dalších autorů v podání sopranistky Anny Trahové a barytonisty Luboše Skály v klavírní spolupráci se Stanislavem Gallinem. Veškeré koncerty letošního programu Artcafé se uskuteční v rámci projektu Klášter Broumov – živé evropské centrum kultury a vzdělávání, podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Sdílejte na