Turistickou sezónu přivítá klášter mnoha novinkami

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

Na novou turistickou sezónu chystá broumovský klášter hned několik novinek. Ve středu 22. dubna bude za přítomnosti kardinála Dominika Duky slavnostně otevřena revitalizovaná část kláštera a klášterní zahrady a naplno zde začne fungovat Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov. Na víkend 25. a 26. dubna se pro veřejnost chystají Dny otevřených dveří s bohatým doprovodným programem.

Kopie Ďáblovy bible v klášterní knihovně

Po celý červen bude klášter vystavovat kopii největší rukopisné knihy na světě: Codex Gigas - Ďáblova bible. Kniha bude vystavena v rámci prohlídkových okruhů a doplněna výstavou zajímavých knih z klášterní knihovny. V červnu bude také otevřena nová interaktivní expozice Infobod „Krajina, pískovec a člověk“, která představí zejména pískovcová skalní města, jejich geodiverzitu, biodiverzitu a vazbu na kulturní charakteristiku regionu. Výstava chce poskytnout návštěvníkům prostor a podklady k tomu, aby si mohli vytvořit svůj vlastní názor na to, zda je veřejným zájmem chránit přírodu a krajinu unikátního území Broumovska.

Nové ubytování Dům hostů

Nové budou i vzdělávací programy a hudební prohlídky s varhanními koncerty mladých umělců, které klášter nabídne čtyřikrát do týdne v červenci a srpnu. „Nevšedním zážitkem jistě bude i nové klášterní ubytování Dům hostů. Návštěvníci se budou moci ubytovat v bývalých mnišských celách, jež momentálně procházejí rekonstrukcí. Doufáme, že velkým lákadlem bude také revitalizovaná klášterní zahrada, která bude od května otevřena denně. Pro všechny, kteří by ji rádi blíže poznali, tu bude možnost vyzkoušet si nový quest Zahradohledačka anebo zapůjčit si vybavení a zahrát si kuželky v revitalizovaném kuželníku. Na červen chystáme i jogínské pobytové programy,“ popisuje novinky Dana Černotová z broumovského kláštera.  

 

Sdílejte na