Týdenní krajinářská dílna pražské Národní galerie zakotvila v broumovském klášteře

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

18. srpna 2015 - Broumovský klášter v těchto dnech poskytl zázemí pro týdenní krajinářskou dílnu Národní galerie v Praze Otevři zahradu rajskou a pohni sluneční branou. Výtvarně-sochařskou dílnu, do které se přihlásilo pětadvacet účastníků z různých koutů republiky, vedou odborní lektoři Zdenek Hůla, Ondřej Maleček a Monika Sybolová.

Dílna odhaluje účastníkům souvislosti mezi středověkem, barokem, symbolismem a současností. Zabývá se tématy, jako je duchovní princip v krajině, stopy člověka a symbolika zahrady, architektury a života v klášteře. Účastníci si osvojují olejomalbu, nástěnnou malbu, akryl a tvorbu objektu,“ sdělila Monika Sybolová z Národní galerie v Praze.

Plenér až do soboty 22. srpna nabízí také zajímavý doprovodný program pro širokou veřejnost. Připraveny jsou besedy, přednášky, varhanní koncert či vernisáž výsledných děl. Ve středu 19. srpna od 20 hodin v Kreslírně představí Iva Mladičová klášterní Galerii Dům. Přednáška bude spojena s komentovanou prohlídkou aktuální výstavy Michala Kindernaye Heliofilie. Ve čtvrtek bude v Kreslírně od 20 hodin přednášet Milan Dospěl na téma Gotika a baroko ve východních Čechách. Povídání se zaměří hlavně na památky Broumovska.

V pátek 21. srpna se v 18 hodin v kostele sv. Vojtěcha uskuteční varhanní koncert Martina Maxmiliana Kaisera, při němž zazní například skladby Franze Liszta či Césara Francka. V sobotu pak doprovodný program dílny pokračuje o půl deváté večer v opatských sálech Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov vernisáží výsledných děl vzniklých během dílny a pohybovým divadlem Moniky Sybolové a Jana Švece na schodech vedoucích k Opatské galerii v nových prostorách VKCB ve 22 hodin. Vstupné na všechny pořádané akce je zdarma. 

Monika Sybolová, Jan Švec. Martin Maxmilian Kaiser
Sdílejte na