V Broumově skončil další semestr Univerzity třetího věku

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

21. června 2015 - V broumovském klášteře skončil v úterý 16. června v odpoledních hodinách další semestr Univerzity třetího věku. Po poslední přednášce přebralo na sedm desítek studentů závěrečné osvědčení.

Netradičně v úterý odpoledne proběhla poslední přednáška letního semestru. PhDr. Vlastimil Havlík přednášel na téma Architekt Dušan Samuel Jurkovič: Projekty, rekonstrukce a stavby (nejen) na Náchodsku. „Jednalo se o náhradní lednovou přednášku, kdy pan Havlík nemohl přijet, ale my jsme nechtěli, aby posluchači o jeho zajímavou přednášku přišli,“ řekla Dana Černotová ze Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov. Po přednášce následovalo slavnostní předávání závěrečného osvědčení, které si nenechali ujít ani studenti, ani doc. Dana Musilová a PhDr. Ondřej Tikovský z Univerzity Hradec Králové a spolu s nimi Jan Školník za Vzdělávací a kulturní centrum, kteří osvědčení předali.

Již v říjnu se otevře další ročník broumovské univerzity. Přednášky pátého akademického roku se tematicky zaměří na cestování a poznávání dalekých krajin. V zimním a letním semestru s názvem „Svět je přece tak blízko“ procestují přednášející spolu se svými posluchači celou zeměkouli od Asie po Ameriku.

Přednášky se konají vždy jednou měsíčně ve čtvrtek od 13:00 do 15:00 v areálu bývalého klášterního gymnázia, v sále Kreslírna. Univerzitu třetího věku pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové.

Zájemci, kteří by se chtěli přihlásit na oba nebo i jednotlivé semestry, si mohou vyžádat elektronickou přihlášku na adrese univerzita@broumovsko.cz nebo se mohou přihlásit osobně v kanceláři Agentury pro rozvoj Broumovska na adrese Klášterní 1.

Sdílejte na