V novém nahrávacím studiu v klášteře vzniká dětská audiokniha

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

22. května 2015 - První ostrou zkouškou prošlo ve středu 20. května nové nahrávací studio v broumovském klášteře. Žáci místní ZŠ Hradební sem přišli natočit audioknihu z knižních předloh spisovatele Miloše Kratochvíla.

Čtyři třídy 1. stupně broumovské Základní školy Hradební dorazily do broumovského kláštera ve středu ráno a jako první měly možnost naostro vyzkoušet moderní zvukovou techniku nového nahrávacího studia. To vzniklo v klášteře během loňské revitalizace a nyní slouží účelům Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

 „Nahrávání se zúčastnily třídy 3. B s knížkou Strašibraši, 4. A s knížkou Čaroděj z nafukovacího stromu, 4. B nacvičila ukázku z knížky Puntíkáři a 5. B z knížky Modrý Poťouch. Pro děti to byl zážitek - mluvily do mikrofonu, někdy zopakovaly svou repliku třeba pěti různými způsoby, zvlášť se dělaly zvukové efekty. Moc si to užily a jsou zvědavé, jak bude vypadat výsledek. Pokud se nahrávky povedou, určitě je pošleme spisovateli Miloši Kratochvílovi a děti budou mít krásnou památku na zajímavou akci. Bylo to skvělé,“ uvedla učitelka Alena Miklošová.

Zpracování nahrané audioknihy bude trvat přibližně dva týdny a pokud se dílo povede, bude nabídnuto i rozhlasu jako rozhlasová hra. „Přidáme tam ruchy a zkusíme z toho vytvořit rozhlasovou hru. Mělo by to být hotové k vysvědčení, na prázdniny, aby si to mohly děti poslouchat. Textu bylo požehnaně a musím říct, že nebyl vůbec jednoduchý, ale děti se s tím popraly velice dobře,“ uvedl Jakub Hejdánek, dabingový režisér České televize, který měl středeční nahrávání na starosti.

Sdílejte na