Velký ohlas vzbudily záběry z fotopastí

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

Čím se živí jezevec? Kde hnízdí sokol? Jak se ozývá výr? Na všechny tyto i mnohé další otázky dnes už umí odpovědět žáci ze základní školy Vernéřovice, kteří se ve čtvrtek 12. února zúčastnili v klášterní Kreslírně nového vzdělávacího programu Zimní Broumovsko skrytou kamerou.

Společně s lektorkou Šárkou Vávrovou se děti během dvouhodinového programu vydaly na pomyslnou dobrodružnou cestu po stopách jelena, rysa a zajíce. Naučily se poznávat stopy těchto divokých zvířat žijících na Broumovsku. Naučily se také zacházet s dalekohledem a vyzkoušely si, jak funguje fotopast.

„Unikátní záběry divokých zvířat žijících na Broumovsku, zachycené fotopastí, vzbudily u dětí velký ohlas. Děti hádaly, jaká zvířata jsou na záběrech. Poznaly srnce, rysa, muflona, vydru i lišku. I přesto, že jsme měli omezený čas na program, jsme si s dětmi užili báječné dopoledne plné divoké zvěře a dobrodružství. Já, děti i paní učitelky jsme byli nadšené,“ zhodnotila program lektorka Šárka Vávrová.

Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov nyní nabízí celkem 12 vzdělávacích programů: Nitka a plátýnko, Šest smyslů, Semínko si pamatuje, Voda voděnka, Broumovsko skrytou kamerou, Na obědě u benediktinů, Poznejte baroko nejen naoko, Temná historie, Krajinou děsnou v širé pustině a filmový projekt nazvaný Filmfárum.  Nově jsou do nabídky zařazeny programy: Zimní Broumovsko skrytou kamerou, Byliny a Obilí. Programy jsou rozdělené do kategorií dle věku a určené žákům mateřských, základních i středních škol. Více informací zde

Sdílejte na