Vendula Chalánková / Knihovna

Svět knih – vzdalujeme se mu?

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Výstava upomínkového skla a porcelánu

13. 6. – 31. 10. 2020​

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

Kurátor: Radek Wohlmuth 
Termín výstavy: 11. 5. – 30. 8. 2020
Autorský workshop: 20. 6. 2020 od 14:00 h
Setkání s autorkou a kurátorem: 20. 6. 2020 od 17:00 h 

Výstava originální vypravěčky vizuálních příběhů Venduly Chalánkové „KNIHOVNA“ vytváří prostor plný dobrodružství, emocí i experimentů. V prolínavé instalaci z ilustrací, koláží i malovaných obrazů se mísí několik vrstev - návštěvník se může stát postavou, která vystoupila z románu, ale stejně tak si třeba zazpívat podle animované písničky. Objevuje při tom nenápadně svět lidové slovesnosti, knih a knihoven. Výstava zároveň upozorňuje na fakt, že v současné technologiemi přesycené době zažívá kniha jako klasické médium nezasloužený odliv pozornosti.

"Knihovny mám ráda, cítím se v nich totiž moc dobře. Knihoven jsem navštěvovala hodně - od malé troubecké, přes přerovskou, kde už mi byli schopní objednat jakoukoli knihu až po Moravskou zemskou, kterou jsem hojně navštěvovala po dobu studií. Tedy až do požáru bytu, kde mi shořely i zapůjčené knihy. Musela jsem tehdy obstarat potvrzení od hasičů a návštěvy knihovny tím skončily. Ovšem jednu ohořelou bez obálky ještě schovávám. Je to Ruská krasavice Viktrora Jerofejeva, kterou jsem si stejně chtěla nechat," říká Vendula Chalánková. 
Více o Vendule Chalánkové: www.vendulachalankova.

Těšit se můžete na autorské workshopy a doprovodné programy, více informací naleznete v kalendáři akcí: www.klasterbroumov.cz/cs/akce-v-klastere

OTEVÍRACÍ DOBA GALERIE: po - pá 10 - 16 h; so - ne 12 - 16 h

Děkujeme České tevizi za zapůjčení autorských vystřihovánek a nakladatelství Novela bohemica za zapůjčení ilustrací ke knize Střední Evropa je jako pták s očima vzadu.
Výstava vznikla za podpory Ministerstva kultury.

Vendula Chalánková, Tragikomiksy, koláž na papíře Vendula Chalánková; Hřbety knih, akryl na plátně, 2019 Vendula Chalánková, Jan Hus, koláž, papír, 2018 Vendula Chalánková, Knihovna, Dětská galerie Lapidárium Vendula Chalánková; Radek Wohlmuth Komentovaná prohlídka výstavy Knihovna s Radkem Wohlmuthem a Vendulou Chalánkovou, Dětská galerie Lapidárium Komentovaná prohlídka, Dětská galerie Lapidárium Komentovaná prohlídka s Vendulou Chalánkovou výstavy KNIHOVNA Workshop s výtvarnicí Vendulou Chalánkovou, Dětská galerie Lapidárium, Broumov Dětská galerie Lapidárium, Broumov Workshop s výtvarnicí Vendulou Chalánkovou, Dětská galerie Lapidárium, Broumov

Dokumenty ke stažení

Dětská galerie Lapidárium
Dětská galerie Lapidárium, Broumov
Dětská galerie Lapidárium, Broumov

Sdílejte na