Vstupenky na inscenaci HRA-NIC-e jsou ode dneška v předprodeji v klášterní kavárně

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

21. července 2015 - Nevšední zážitek nabídne nová hudebně-dramatická inscenace HRA-NIC-e, kterou v těchto dnech připravují přední čeští tvůrci: režisér Radovan Lipus, scénograf Šimon Caban a dramaturgyně Renata Putzlacher. Ta nyní dokončila původní scénář hry. Premiéra se uskuteční 26. srpna v 19 hodin v sále Dřevník broumovského kláštera. První repríza bude následovat hned den poté, ve čtvrtek 27. srpna v 19 hodin tamtéž.​Vstupenky jsou v předprodeji ode dneška v klášterní kavárně Café Dientzenhofer. 

Představení HRA-NIC-e, v němž kromě dobové hudby zazní také skladby Jiřího Pavlici a písně Karla Plíhala, bude vyprávět o nutnosti vlastního zakotvení a získání kořenů, o hranicích na mapách i v lidských srdcích. Bude také pokusem pohlédnout na události minulé s nostalgií i s humorem. Kromě herců Zdeňka Trčálka, Kajetána Písařovice, Barbary Humel, Zbigniewa Kaliny, Jaromíra Chmelaře,  Patrycje Sikory, Martiny Longinové či Vojtěcha Vodochodského se budou na představení podílet i místní ochotníci. 

Těším se na krásnou a dobrodružnou společnou expedici na nevšedním místě s nevšedními lidmi. Snad to pro diváky bude potěšující zážitek a pro nás tvůrce tři nabité, barokně košaté týdny,“ řekl režisér Radovan Lipus. „Ze své poslední návštěvy broumovského kláštera při příležitosti otevření nového sálu Dřevník a celé rekonstruované klášterní zahrady veřejnosti jsem si dovezla spoustu zážitků. Prostor kláštera byl pro mě pokaždé velkou inspirací, což by na připravovaném  textu mělo být určitě znát. Jsem si jistá, že toto duchovní místo podpoříme a vyzdvihneme jeho monumentalitu. Broumovští mají být na co pyšní,“ dodala autorka inscenace Renata Putzlacher.

Vstupenky na inscenaci je možné rezervovat na webu broumovského kláštera. Projekt vzniká za podpory Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

režie: Radovan Lipus

scénář a dramaturgie: Renata Putzlacher

scéna: Šimon Caban

kostýmy: Eva Kotková

aranžmá a hudební nastudování: Kamil Remeš

Sdílejte na