Zlatá stuha přivezla do kláštera ilustrace z nejlepších dětských knih

Za poklady Broumovska

Letní hudební festival v kostelích na Broumovsku začíná!
27. 6. – 27. 9. 2020

více info >

Vzdělávací programy pro školy

rozmanitá nabídka pro ZŠ i SŠ...

více info >

25. říjen 2015 - Více než šest desítek krásných ilustrací přivezla na konci října do kláštera putovní výstava Zlatá stuha 2015. Výstava současných původních českých ilustrací se usídlila v nových prostorách klášterního Lapidária a nabízí do konce listopadu pohled do světa ilustrací spojených s výroční cenou Zlatá stuha.

„Toto ocenění každoročně už přes dvacet let uděluje odborná porota po pečlivém zvážení tvůrcům nejlepších českých knih pro děti a mládež. Je to jediná cena zaměřená pouze na dětskou literaturu a s výběrem může pomoci každému, kdo chce svým dětem dopřát kvalitní čtenářské zážitky,“ uvedl Aleš Freiwald ze Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

Výstavu rozdělenou do dvou částí tvoří ilustrace oceněné či nominované na cenu Zlatá stuha v letošním roce či v předchozích letech a také kresby či malby členů Klubu ilustrátorů, který je spoluvyhlašovatelem Zlaté stuhy. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout například tvorbu Renáty Fučíkové, Lucie Dvořákové, Petra Síse, Františka Skály a dalších ilustrátorů. Výstavu v klášteře doprovodily také dva výtvarné workshopy pro žáky místních škol s ilustrátorkami Renátou Fučíkovou a Lucií Dvořákovou.  

Sdílejte na