Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Autorský workshop s Janem Stolínem

Základní informace

Začátek: 30. 3. 2024, 14:00
Lokalita: Dětská galerie Lapidárium
Adresa: Broumov
GPS: 50°35'10,14"N 16°20'3,128"E
Web: www.klasterbroumov.cz/

Vstupné: 100 Kč / osoba; předprodej on-line na webu SMSticket.cz  
Více informací a rezervace: : : ma@klasterbroumov.cz, t. 603 271 426 
Pořadatel: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov  

STÍNY ZVÍŘAT - tak se jmenuje program pro veřejnost, který povede umělec, pedagog a kurátor Jan Stolín. Rozmanité siluety fauny budeme tvarovat i malovat v prostoru Lapidária. Jejich stíny se stanou na pár hodin součástí výstavy a už navždy fotoreportu z dernisáže. A jak bude pokračovat příběh aktuální instalace umělce, bude jen na vás a na vašich dětech.

Sobotní odpoledne bude nejen prostor k tvoření a povídání s autorem skvělé instalace Ze dne do noci v Lapidáriu, ale 30. březen bude zároveň dernisáží - posledním dnem, kdy bude tvorba Jana Stolína k vidění v broumovském klášteře. Přijďte, je jedno jestli s dětmi, nebo sami. Naše programy jsou přístupné všem.

 
Jan Stolín (1966) absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Je nejen respektovaným vizuálním umělcem, ale i zkušeným kurátorem. Od roku 1998 působí na Fakultě umění a architektury. V roce 2012 získal docenturu a od roku 2023 je děkanem a vedoucím katedry umění. V roce 2000 byl finalistou Ceny Jindřicha Chalupeckého, o rok později získal Čestné uznání Grand Prix Obce architektů. Jeho výstava, ale i jeho autorský workshop otevírá celoroční cyklus projektů pedagogů vysokých uměleckých škol pro dětského diváka.

Podpořte nás