Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

David Pomahač & Ane Bjerkan: závěrečné vystoupení

Základní informace

Začátek: 26. 4. 2024, 19:00
Lokalita: Sál Kreslírna
Adresa: Klášterní 1,
550 01 Broumov
Web: www.klasterbroumov.cz/

Vstupné dobrovolné

 
Pořádá: Kulturní a vzdělávací centrum Broumov

Přijďte si poslechnout závěrečné vystoupení dubnových hudebních rezidentů, norské zpěvačky a skladatelky Ane Bjerkan, kterou doprovodí sbor ZUŠ Broumov, a českého muzikanta a skladatele Davida Pomahače. Vystoupení i rezidence jsou součástí projektu Hortus Musicalis Broumov 2024.

Ane Bjerkan (*1988) je norská skladatelka a zpěvačka pocházející z oblasti poloostrova Inderøy severně od Trondheimu v Norsku. V její hudbě se prolíná rozsáhlý zájem o zvuk a jeho vrstvy, které společně vytvářejí hluboký vesmír alternativní popové hudby. Dříve Ane produkovala hudbu se skupinou Østfrost a s triem Deshane (CZ/NO). V roce 2023 působila v experimentálním triu MÅNIN, v rámci projektu „Upcycled music" spolupracovala s Mari Lesteberg pro univerzitu v Oslu a také napsala texty pro projekt „Streets in the sky" Camilly Hole pro jazzový orchestr OJKOS. V roce 2024-25 představí svou vlastní hudbu ve spolupráci s Jihočeskou filharmonií.
 
David Pomahač (*1974) je zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista, také zakladatel známého urban folkového dua Kieslowski. Zanechal stopu v kapelách Bez peří, Houpací koně, hrál v doprovodné kapele Xaviera Baumaxy, v posledních letech doprovází také písničkářku Imu Tevu. Počátkem roku 2020 vystoupil ze stínu Kieslowski a vydal se s albem Do tmy je daleko, produkovaného Tomášem Havlenem (Post-hudba, Zvíře jménem podzim, Spomenik, aj.), na sólovou dráhu. Kromě vlastní hudební dráhy je David Pomahač autorem podcastu „Na kafe s Davidem Pomahačem“, kde zpovídá osobnosti české i zahraniční kulturní scény, dvakrát týdně jej také uslyšíte na vlnách Radia 1 nebo v pořadu „ArtCafé“ Českého rozhlasu Vltava.
 
Projekt Hortus Musicalis Broumov 2024 je financován Evropskou unií, Národním plánem obnovy, Ministerstvem kultury ČR a Královéhradeckým krajem.

Podpořte nás