Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Komentovaná prohlídka výstavy Odstíny dne s Annou Neborovou

Základní informace

Začátek: 15. 6. 2024, 16:00
Lokalita: Klášter Broumov
Místo: Galerie Dům
Adresa: Klášterní zahrada,
550 01 Broumov
GPS: 50°35'17,534"N 16°19'58,87"E
Web: galeriedum.cz

Vstupné: zdarma
Trvání výstavy: do 23. 6. 2024

Nenechte si ujít komentovanou prohlídku výstavy Odstíny dne za přítomnosti autorky Anny Neborové. Prohlídka se koná v rámci Dne otevřených ateliérů v Královehradeckém kraji (https://www.doahk.cz/dny-otevrenych-atelieru-2024/) a do galerie bude po celý den vstup zdarma.

Anna Neborová (1968) absolvovala pražskou Akademii výtvarných umění (prof. Jiří Ptáček, prof. Jiří Sopko, prof. Bedřich Dlouhý). Pravidelně vystavuje od r. 1993. Ve vývoji svého malířského díla se posunula od průzkumu vnějších jevů spojených se společenskou transformací devadesátých let (reklama, marketing, plakát) ke zpřítomňování vnitřní pozice a individuální situovanosti v tomto historickém dění. Velkým přínosem autorky je tematizace ženského světa i reflexe autorky-umělkyně v proměnách kolektivního i individuálního času. V roce 2021 uspořádala autorce zásadní výstavu pražská Trafo Gallery, která spolu-vydala autorce také její první bilanční monografii. Vedle malby se věnuje autorka také ilustraci. 

Reprezentuje silnou generaci autorek-umělkyň, nastupujících na českou uměleckou scénu v průběhu devadesátých let. Své výjimečné místo v tomto rámci zaujímá i tím, že se nevzdala média obrazu, a to ani v době silného nástupu nových médií, které obraz na čas takřka vytěsnily z uměleckého provozu jako médium regresivní a „archaické“. Neborová svéhlavě obhajovala obraz a aktualizovala jeho pozici v nových společenských podmínkách.

 

Podpořte nás