Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Koncert ArtCafé: Aliaksandr Yasinski

Základní informace

Začátek: 17. 4. 2024, 19:00
Lokalita: Sál Kreslírna
Adresa: Klášterní 1,
550 01 Broumov
Web: www.klasterbroumov.cz/

Vstupenky zde

Aliaksandr představí své sólové CD “Hlybini” vydané u britského labelu Riverboat Records. Těšit se můžete na neobvyklé pojetí hry na akordeon. Ve své autorské hudbě Aliaksandr spojuje prvky jazzu, rockové hudby, folkloru a world music. V jeho expresívním podání zazní také jazzové standardy a skladby Astora Piazzolly.

Narodil se ve městě Baranavičy v Bělorusku, kde vystudoval státní hudební akademii, a dále pokračoval na Pražské konzervatoři ve studiu akordeonu a skladby. Od roku 2011 žije, studuje a pracuje v Praze.

Laureát a vítěz národních a mezinárodních soutěží. Hraje a experimentuje s různými styly a žánry (světová a akordeonová klasická hudba, francouzský šanson, rocková a elektronická hudba, jazz). Vystupoval sólo i jako součást různých kapel v Bělorusku, Rusku, Ukrajině, Polsku, Litvě, Jižní Koreji, Německu, České republice, Slovensku, Maďarsku, Švédsku, Chorvatsku, Rakousku, Dánsku, Belgii, Francii, Lucembursku, Kuvajtu.

Je autorem symfonické a komorní hudby, skladeb pro sólový akordeon, písní, a také filmové a divadelní hudby. Jeho skladby uváděly Symfonický orchestr Pražské konzervatoře, orchestr Severočeského divadla Ústí nad Labem, Filharmonie Hradec Králové, ŠKO Žilina, Ančerlovo kvarteto a další.

Podpořte nás