Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Koncert ArtCafé Open air: Mário Bihári & David Fiedler

Základní informace

Začátek: 3. 8. 2022, 19:00
Lokalita: Klášter Broumov
Místo: Klášterní zahrada
Adresa: 550 01 Broumov
Tel.: +420 734 257 516
Web: www.klasterbroumov.cz/kultura/artcafe/artcafe

E-mail: vaclav.matejicek@broumovsko.cz Vstupné: 190 Kč / 150 Kč pro členy klubu ArtCafé / 90 Kč pro děti a studenty do 26 let
Prodej vstupenek: předprodej online nebo v pokladně prohlídkového okruhu​
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov o.p.s.

Duo Mário Bihári a David Fiedler je eklektické spojení hlasů, nástrojů, žánrů a hudebních vlivů. Na svých koncertech se svobodně pohybují mezi romskou hudbou, jazzem, R'n'B a world-music. David doprovází Máriovu autorskou hudbu a naopak, zpěvy a vokály střídají procítěná instrumentální sóla.

Mário Bihári brázdí jak česká a slovenská, tak i mezinárodní pódia (Indie, USA, Alžírsko, Německo a mnoho dalších zemí) už 22 let. Spolupracoval či nadále spolupracuje s umělci jako Zuzana Navarová, Bára Hrzánová, Jana Kirschner, Honza Vančura, kapela Buty, nebo projekt Gadjo.cz.
Ve svých sólových vystoupeních zpívá a virtuózně hraje na akordeon a na klavír a propojuje své romské kořeny s vlivy jazzu, latinskoamerické hudby, worldmusic a pop music.

David Fiedler je jazzový zpěvák a kytarista původem z východních Čech. David strávil dobrodružný rok života v Irsku, kde se živil hraním po barech a klubech, což jeho hudební hledání sebe sama ovlivnilo stejně výrazně, ne-li více, než celá šestiletá doba studií na Pardubické konzervatoři. V současné době působí v několika různých hudebních projektech - v duu s kytaristou Milošem Dvořáčkem, v duu s perkusistou Standou Vítem a také jako člen současné sestavy kapely Plavci v čele s Honzou Vančurou.

Podpořte nás