Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Koncert ArtCafé: Point of Few

Základní informace

Začátek: 16. 11. 2022, 19:00
Lokalita: Klášter Broumov
Místo: Sál Kreslírna
Adresa: Klášterní 1,
550 01 Broumov
Web: www.klasterbroumov.cz/

Vstupné v předprodeji:
200 Kč / 150 Kč (klub ArtCafé) / 100 Kč (děti a studenti do 26 let)
Vstupné na místě:
250 Kč / 180 Kč (klub ArtCafé) / 100 Kč (děti a studenti do 26 let)
 
Kontakt a rezervace: E-mail: vaclav.matejicek@broumovsko.cz
 

Point of Few je nové české instrumentální kvarteto s mimořádně originálním, svěžím zvukem, organicky propojujícím elektroniku a populární hudbu se současným jazzem.
Kapelu dal dohromady v roce 2019 kytarista Radim Přidal, který se spojil se třemi dalšími muzikanty okolo třicítky žijícími na Moravě – svým bývalým spolužákem z brněnské JAMU Petrem Smékalem, a absolventy VOŠ Jaroslava Ježka bubeníkem Markem Antoňů a baskytaristou Vlastimilem Škodou. Jejich koncertní činnost byla zpomalená následnou pandemií, přesto se stihli umístit na druhém místě ve finále soutěže Jazzfruit 2020 a vydat audio i video EP Live Sessions (dostupné na Spotify i YouTube), ve kterém se představujeme živým provedením svých skladeb v různých, neotřelých prostředích.
Právě teď vydávají debutovou desku Open to Closeness, která vychází u vydavatelství Bivak Records, a na které hostuje hvězdný newyorský klávesista Jason Lindner. Toho můžete slyšet na posledním, ikonickém albu Davida Bowieho Blackstar, nebo třeba v kapelách Donny McCaslina, Marka Guiliany, v jeho vlastním projektu Now vs. Now a mnoha dalších.
 
Petr Smékal – saxofon
Radim Přidal – kytara
Vlastimil Škoda – baskytara
Marek Antoňů – bicí
 

Koncert je součástí projektu „Broumov – Sokolowsko: Crossborder Cooperation for Cultural Development“. Projekt je spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska díky Visegrádským grantům z Mezinárodního visegrádského fondu. Cílem fondu je podpořit projekty pro udržitelnou regionální spolupráci ve střední Evropě.

Projekt ArtCafé je také realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Královéhradeckého kraje.

Podpořte nás