Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Literární Café: Eva Prchalová / Edka Jarząb

Základní informace

Začátek: 21. 11. 2023, 18:00
Web: www.klasterbroumov.cz/

Místo konání: Kino Zdrowie, Sokołowsko
Vstupné: Zdarma
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o. p. s.

Srdečně zveme na neformální posezení v Kinu Zdrowie v polském Sokołowsku s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku. Setkání uvede Šárka Rambousková spolu s překladatelkou Annou Wanik a svou tvorbu představí:

Eva Prchalová (1974) – vystudovala JAMU v Brně. Od herectví plynule přešla k dramaturgii a začala psát divadelní hry (některé oceněné domácími i zahraničními cenami) a také prozaické texty. V roce 2010 získala hlavní cenu v soutěži Albatrosu s textem Hromnice, příběh tajemné stopařky. Tato kniha byla ve stejném roce oceněna ještě jednou, získala cenu SUK – Cena učitelů za přínos dětskému čtenáři. Její další kniha pro děti a mládež Cesta svatým Vít-ahem byla nominována na cenu Magnesia Litera a na cenu Zlatá stuha.

 

Edka Jarząb (1983) – zvuková umělkyně, která praktikuje hluboké naslouchání jako výchozí bod pro zvukový aktivismus. Zajímá se o hlas jako most mezi veřejnou a soukromou sférou; naslouchání, zpěv a improvizace jako praxe sociálního odporu. Nahrává a analyzuje sonosféru protestů a organizuje zvukové procházky, workshopy a rozcvičky před pouličními demonstracemi. Pomocí rozšířených hlasových technik, radiových vln, terénního nahrávání a elektroniky vytváří audiosféru pro své osobní a kolaborativní performance. Spoluvytváří varšavské komunitní Radio Kapitał a je autorkou poetických rozhlasových her a intervencí.

Doprava do Sokołowska a zpět je zajištěna minibusem. Pro více informací a rezervaci volejte na tel. číslo: +420 734 443 161

Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum ve spolupráci s Českým literárním centrem, Wrocławskim Domem Literatury a Fundacją Sztuki Współczesnej IN SITU.

Projekt je spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska díky Visegrádským grantům z Mezinárodního visegrádského fondu. Cílem fondu je podpořit projekty pro udržitelnou regionální spolupráci ve střední Evropě.

 

Podpořte nás