Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Literární Café: Magdalena Zarębska / Ondřej Nezbeda

Základní informace

Začátek: 22. 11. 2022, 18:00
Web: www.klasterbroumov.cz

Místo konání: Kino Zdrowie, Sokołowsko, PL
Vstupné: zdarma
 

Srdečně vás zveme na posezení s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku. Setkání se koná v Kinu Zdrowie v polském Sokołowsku.

Setkání uvádí Šárka Rambousková spolu s překladatelkou Anna Wanik. Svoji tvorbu představí:

Magdalena Zarębska – autorka knih pro děti, mládež a dospělé. Pravidelně se setkává se čtenáři v knihovnách po celém Polsku na autorských setkáních, literárních dílnách a divadelních kurzech. V roce 2021 získala stipendium primátora města Vratislavi za svůj dobrodružně-historický knižní projekt „Trojúhelník tří císařů“.

Ondřej Nezbeda – původní profesí učitel biologie a tělesné výchovy. V letech 2007 až 2014 byl členem redakce časopisu Respekt, ve kterém vedl rubriky Rozhovor, Literární recenze a Literární přílohu. Dva roky pracoval také jako meteorologický pozorovatel na observatoři na Milešovce. V roce 2015 nastoupil do mobilního hospice Cesta domů jako pečovatel a redaktor. V rámci grantu Rok jinak zpracoval knihu Průvodce smrtelníka, za kterou získal v roce 2017 cenu Magnisia Litera – DILIA Litera Objev roku. V současnosti vede rubriku a podcast Kverulanti časopisu Host a pracuje jako šéfeditor čtvrtletníku Vital.

 

Doprava do Sokołowska a zpět je zajištěna minibusem. Pro více informací a rezervaci místa volejte +420 734 443 161.

 

Literární Café je součástí projektu "Broumov – Sokolowsko: Crossborder Cooperation for Cultural Development“, který je spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska díky Visegrádským grantům z Mezinárodního visegrádského fondu. Cílem fondu je podpořit projekty pro udržitelnou regionální spolupráci ve střední Evropě. 

 

Podpořte nás