Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Literární Café: Małgorzata Kolankowska / Elsa Aids

Základní informace

Začátek: 11. 10. 2022, 18:00
Web: www.klasterbroumov.cz

Vstupné: zdarma
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o. p. s. ve spolupráci s Českým literárním centrem, Wrocłavskim Domem Literatury a Fundacja Sztuki Współczesnej IN SITU.

 

Srdečně zveme na posezení s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku. Setkání se koná v Kinu Zdrowie v polském Sokołowsku. Setkání uvádí Šárka Rambousková spolu s překladatelkou Annou Wanik. Svoji tvorbu představí:

Małgorzata Kolankowska (nar. 1978 ve Vratislavi) - hispanistka, mediální odbornice, spisovatelka a překladatelka. Je absolventkou filologie a žurnalistiky a doktorkou humanitních věd v oboru Literární věda na Vratislavské univerzitě a také koordinátorkou v akademickém výzkumném centru Ex-centrum Olgy Tokarczukové.

Elsa Aids je český básník a spisovatel, který publikuje pod pseudonymem Elsa Aids. Vydal několik sbírek poezie – mimo jiné Knihu omezení (Rubato 2017) – a prózu Přípravy na všechno (Fra 2020). Během rezidenčního pobytu v Klášteře Broumov v říjnu 2022 se bude věnovat básnické tvorbě.

Doprava do Sokołowska a zpět je zajištěna minibusem. Pro více informací volejte +420 734 443 161.

Projekt je spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska díky Visegrádským grantům z Mezinárodního visegrádského fondu. Cílem fondu je podpořit projekty pro udržitelnou regionální spolupráci ve střední Evropě.

 

Podpořte nás