Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Literární Café: Radek Malý / Marie Voslářová

Základní informace

Začátek: 20. 12. 2022, 17:30
Lokalita: Městská knihovna Broumov
Adresa: Mírové nám. 52,
550 01 Broumov
GPS: 50°35'9,281"N 16°19'55,181"E
Web: www.klasterbroumov.cz

Vstupné: zdarma
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov ve spolupráci s Českou obcí překladatelů a Městskou knihovnou v Broumově

Srdečně zveme na setkání s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku, které se uskuteční v Městské knihovně v Broumově. Setkání uvádí Šárka Rambousková a svou tvorbu představí:

Radek Malý (1977) je český básník, překladatel, autor knížek pro děti a vysokoškolský pedagog. Publikoval básnické sbírky Vraní zpěvy (2002; Cena Jiřího Ortena), Větrní (2005; Litera za poezii), Malá tma (2008) či Básně na děrné štítky (2022). Je také ceněn za svou tvorbu pro děti – např. za sbírku Listonoš vítr (2011) obdržel Literu pro děti a mládež. Překládá mj. poezii Georga Trakla, Paula Celana a dalších německy píšících autorů. Na rezidenčním pobytu v Broumově bude pracovat na překladu veršovaného dramatu Eletra Hugo von Hofmannsthala.

Marie Voslářová vystudovala švédštinu a překladatelství/tlumočnictví – němčinu v Praze. Působí jako překladatelka, redaktorka a publicistka, věnuje se literatuře pro děti i dospělé. K nejznámějším autorům, které překládala, patří Peter Wohlleben, Astrid Lindgren nebo komiksová autorka Liv Strömquist. V Broumově se chystá překládat poněkud hororový román Indigo od oceňovaného rakouského spisovatele Clemense J. Setze. 

Podpořte nás