Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Literární Café: Rebecca M. Salentin / Tereza K. Verecká

Základní informace

Začátek: 24. 4. 2023, 17:30
Lokalita: Městská knihovna Broumov
Místo: Městská knihovna Broumov
Adresa: Mírové nám. 52,
550 01 Broumov
GPS: 50°35'9,281"N 16°19'55,181"E
Web: www.klasterbroumov.cz

Vstupné: zdarma
Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum ve spolupráci s Českým literárním centrem, Goethe-Institutem a Městskou knihovnou v Broumově.
 

Srdečně zveme na neformální posezení v Městské knihovně v Broumově s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku. Setkání uvede Šárka Rambousková a svou tvorbu představí:

 

Rebecca Maria Salentin (*1979, Eifel) – autorka a moderátorka na volné noze působící v Lipsku. Vydala dva romány, jednu faktografii a řadu cestopisných reportáží, esejů a povídek. Od roku 2019 je iniciátorkou a moderátorkou měsíčního literárního pořadu Die schlecht gemalte Deutschlandfahne v divadle Neues Schauspiel Leipzig. V roce 2019 se stala 13. osobou od roku 1983, která zdolala 2 700 km dlouhou Horskou stezku přátelství z Eisenachu do Budapešti. Kniha o této túře byla několik týdnů na seznamu bestsellerů časopisu Spiegel. V roce 2022 jako první žena absolvovala na kole 10 000 km dlouhou Stezku železné opony od Černého k Barentsovu moři.

 

Tereza Klíčník Verecká (*1985, Praha) – režisérka, dramaturgyně, dramatička a prozaička. V roce 2019 vyšla v nakladatelství Argo její cvičebnice tvůrčího psaní Piš, nebo střelím!, o rok později pak dvě knihy pro děti: Třaskavé pohádky aneb Malý chemický bestiář (nakl. Cpress) a Stropopodní žuchbuchy (nakl. Argo). Její dramatické texty vyšly pod názvem Kamenná, divná věc… v nakladatelství Akropolis, dále pak v překladu do maďarštiny a srbštiny. Má na kontě několik rozhlasových her, textů a pohádek pro děti i dospělé. V Broumově se věnuje přípravě scénáře komiksu o siru Nicholasi Wintonovi, Doreen Warrinerové a Trevoru Chadwickovi a jejich práci na záchraně dětských a jiných uprchlíků na přelomu let 1938/39.

 

Setkání bude tlumočeno.

Podpořte nás