Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání
CZ

zpět

Literární Café: Rufina Bazlova / Vesna Evans

Základní informace

Začátek: 19. 3. 2024, 17:30
Lokalita: Městská knihovna Broumov
Adresa: Mírové nám. 52,
550 01 Broumov
GPS: 50°35'9,281"N 16°19'55,181"E
Web: www.klasterbroumov.cz/

Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum ve spolupráci

s Českým literárním centrem a Městskou knihovnou v Broumově

 

Vstup zdarma

Srdečně zveme na neformální posezení v Městské knihovně v Broumově s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku. Setkání uvede Šárka Rambousková a svou tvorbu představí:

Rufina Bazlova (*1990) – běloruská umělkyně sídlící v Praze. Vystudovala ilustraci na FDU Ladislava Sutnara v Plzni a scénografii na KALD, DAMU. Věnuje se ilustraci, autorským knihám, výrobě loutek, scénografii a performance. Bazlova získala mezinárodní popularitu za svou sérii „Historie Běloruské Vyzhyvanky“, která pomocí tradičního média lidového vyšívání zobrazuje protesty a události okolo voleb v Bělorusku. Umělkyně je také známá jako autorka plně vyšívaného komiksu „Ženokol“, který zkoumá téma feminismu přítomného v lidových tradicích.

 

Vesna Evans (*1982) – prozaička. V Praze žila od roku 1993, kde v roce 2009 debutovala sbírkou povídek „Ani ve snu“. Stejného roku vyšla i její povídka „Ze strachu“ v povídkové antologii nakladatelství Listen. V roce 2012 vydala novelu „Idioti 21. století“. Od roku 2014 žije v Norsku, kde je členem Norské spisovatelské unie a Norského spisovatelského centra. Má české a chorvatské občanství, v Praze vystudovala tvůrčí psaní na Soukromé vysoké škole Josefa Škvoreckého a píše česky.

Podpořte nás